DÜNYA ÇOCUKLAR İÇİN FAZLA ACIMASIZ

Evet geçtiğimiz günlerde 23 Nisan'dı. Tüm çocukların bayramı 

Pardon ailesine bakma zorunda olmayan, küçük yaşta iş hayatına atılmayan, annesi olmayan babası olmayan çocukların gidin sorun bayramı nasıl onlar için bayramın kıymeti nedir acaba?

 

Evet bu DÜNYA ÇOCUKLAR İÇİN FAZLA ACIMASIZ bakın Suriye büyük insanlar küçük çocukları öldürmek için yarış halindeler. Bakın Arakan bakın anneleri ve babaları çocukların gözleri önünde acımasızca katledildi bakın Afrika kaç çocuk vardır 50 kilo üzerinde ya da şu saniyelerde kaç çocuk öldü açlıktan, sefaletden, susuzluktan kim bilir insanlığımızın kaçta kaçı bizde çok uzaklara gitmek gerekmiyor aslında daha ne oldu ki 3 yaşındaki çocuğa tecavüz edilerek ölmesi daha kaç ay oldu çok çabuk unuttuyoruz bazı olayları o kadar çok alıştık ki artık kötü, ahlaksız haberlere artık sadece duyuyoruz ama hissetmiyoruz o kadar alıştık ki ölüm haberlerine bakıyoruz görmüyoruz bakan gözlerimiz sizce de öyle değil mi sayın okur?

Evet geçtiğimiz günlerde 23 Nisandı yetimhanelerde bayraklara donatıldı ailesi bakmadığı için yetimhanelere bırakılan, ya da ailesi olmayan çocukların bayramını nasıl?

Ya da çocuğu ölen annenin bayramı nasıl?

Bilemiyoruz 

*hangi çocuk işgence altında 

*kaç çocuk istismar altında 

*kaç çocuk aç uyandı 

*Kaç çocuk annesiz babasız uyandı 

*kaç çocuğun evi bombalandı 

*kaç çocuk çalışmak zorunda kaldı  

Çok zor sayın okur çok zor bunları yazmak bile çok zor neyse hayırlı bir gün dilerim esen kalın.

 

YORUM EKLE