BÖYLE AYRILIK OLMAZ!

Geçtiğimiz hafta içerisinde Teknik direktör Samet Aybaba bir açıklama yaparak “kendi sahamızdaki son maçımıza çıkacağız, bu takım alkışı hak ediyor,herkesi tribüne davet ediyorum” şeklinde açıklamalar yaptı.

Hoca bu açıklamayı yaptı, birde maçın Pazar günü saat 19.00’da olduğunu düşününce kendi kendime “Acaba Fb, gs ve bjk maçlarındaki gibi 15 bini bulurmuyuz” dedim.

Ama nerde?

Ya inanılır gibi değil! Robinho’nun imza törenine stada 5 bine yakın insan geliyor, ama sezonun son maçına 6 bin küsür!

Üstelik, sezonu sıkıntısız, sorunsuz bitiren bir Sivasspor var.

Biliyorum,bu yazıyı okuyanların bir çoğu bana “ Osmanlı’nın maçına şu kadar az ,Akhisar, maçlarına yada Gençlerbirliği maçlarına bu kadar az seyirci geliyor, yada “Bu takım son dakikada gol yiyor,hoca şöyle,yönetim böyle,stada giderken şu sorunlarla karşılaşıyorum” gibi,pekte geçerli olmayan mazeret söyleyecek.

Geçerli olmayan diyorum çünkü elimizde böyle olduğuna dair belgeler var! Mesela,ligin ilk yarısında oynanan Beşiktaş maçında,dondurucu soğuk ve cumartesi olmasına karşın 15 bin civarında,seyirci vardı. Ligin ikinci yarısında,yine soğukta oynanan Galatasaray maçında 17 bini aşkın seyirci 4 eylül stadına geldi,fakat Sivas’daki sezonun son maçı Alanyaspor olunca maça gelen taraftar sayısı 6 bin civarında kaldı! Bu maç seçme değilde ney? Bu vefasızlık değilde nedir?

Hemen şununda altını çizeyim. Bu maçlara ve Alanya maçlarına gelenlere sözüm yok! Onlar baş tacı. Benim kastım,Fenerbahçe,Galatasaray ve Beşiktaş maçları olduğu zaman stada koşa koşa gelen sözüm ona Sivaslı’lara..

Alanya maçına gelince. Zaten tribünlere bakıldığında maçın nasıl geçeceği belliydi! Sivasspor’da “ unu elemiş eleğinide asmış” bir görüntü vardı.Samet hoca,aşağı yukarı bir önceki haftada oynanan Başakşehir maçının ikinci yarısındaki kadroyu sahaya sürmüştü.

Kone yine bekleneni veremeyenlerin başında gelirken,Bifouma enteresan işler yapmaya devam etti. Daha öncede birkaç kez yaptığı gibi top ayağındayken rakibe faul yapıp kart görmeyi başardığı  gibi kendine verilen topların çoğunu ezdi! Sivasspor’un yediği ikinci golün öncesinde yine Bifouma’nın gereksiz ve bilinçsiz hareketi sonrasında kaptırılan top vardı. Rakip kalede tehlikeli bir atak yaparken,topu anlaşılmaz biçimde rakibe attı ve dönen top kalemizde gol oldu.

Her şeye rağmen,formlarından bir hayli uzak olan Kone ve Bifouma başta olmak üzere bütün futbolculara teşekkür ediyorum,bizlere stressiz,sıkıntısız bir sezon yaşattıkları için..

YORUM EKLE