Şampiyon takım tutmadık! Tuttuğumuz takımı ŞAMPİYON yaptık...

Geçen sezon bugünlerde küme düşmenin üzüntüsüyle,küme düşen takımı Türkiye’de alkışlarla uğralayan tek taraftar olmanın gururunu yaşamıştık.

Şükürler olsunki, tam 360 gün sonra Sivasspor yeniden süper lige çıktı. Bu iki gün içerisinde  Kırmızı-beyazlı takımın süper lige çıkmasıyla ilgili çok şeyler yazılıp çizildi ancak benim altını çizmek istediğim bir şey var,o da Mecnun başkanın maç sonrasında Adana’da yaptığı açıklama. Maç sonrası başkana duygularını sorduğumuzda bir cümlesi özellikle dikkatimi çekti. Başkan dedi ki “ Bu şampiyonluk şehrimize hayırlı olsun,özelliklede yaz-kış,soğuk- sıcak demeden her maça gelip  takımını destekleyen 5 bin yiğidoya teşekkür ediyorum ve şampiyonluğu onlara armağan ediyorum”

Başkanın bu cümlesini şunun için önemsiyorum. Küme düştükten sonra hem Sivasspor’un bir an önce süper lige çıkması istendi,hemde gereken ilgi gösterilmedi.

Takım için son derece önem taşıyan maçlarda bile yeni 4 Eylül stadına gelen seyirci sayısı 4 binlerde,5 binlerde kaldı.Başkan Otyakmaz’da buna vurgu yaptı zaten.

Dün akşam saatlerinde Malatya maçı için satılan bilet sayısı kombinede dahil 14 bini aştı. Yani maç gününe kadar 18-20 bin arası bilet satılması bekleniyor.

Bu sayı belki Sivasspor için tarihi bir rekor olacak. Ama kesinlikle yeterli değil. Nüfusa ve Sivassporla ilgilenenlerin sayısına bakınca gerçekten az. Normalinde böyle bir başarının ardından biletlerin çıktığı birkaç gün içerisinde tamamen tükenmesi gerekirdi.

Ben her şeyden önce Sivasspor takımını yönetimini ve özelliklede Sivasspor’u yürekten desteleyen Vali sayın Davut Gül ve Belediye Başkanı sayın Sami Aydın’ı tebrik ediyorum.

Bir  tebrik ve teşekkürde,şehrine ihanet etmeyip,sadece Sivasspor’un peşinden koşan o cefakar yiğidolara..

Şampiyon takımı tutmayıp,tuttukları takımı şampiyon ettikleri için…

YORUM EKLE