RAKİP 3 BÜYÜTÜLMÜŞLERDEN BİRİ VE YİNE HAKEM FACİASI!

Hakemler Türk futbolunun kanayan yarası olmaya devam ediyor. Türk futbolunun gelişmesi için, modern tesis,iyi antrenör,iyi malzemeye ihtiyaçtan önce,maçları yönetecek dürüst hakemlere ihtiyaç var. Ne zaman üç İstanbul takımıyla Anadolu takımlarının oynadığı maçlar “11-11 oynanırsa”  o zaman Türk futbolu ilerleme kaydeder.

Bu takımlar,Türkiye ligindeki maçlarda hakemlerin desteği, TFF’nin yanlı tutumu ve hakemlerin iteklemeleriyle bir şekilde Avrupa’ya gidiyor. Ancak Avrupa’da “Anadolu-İstanbul” takımı ayrımı olmadığı için genellikle başarısız olarak Türkiye’ye dönüyorlar.

Bakın, genellikle İstanbul’da oynanan maçlarda görmeye alıştığımız çifte standardı Sivasspor’un son oynadığı ve farklı kaybettiği Beşiktaş maçında bir kez daha gördük. Sivasspor durumu 2-1 yaptı, maç ortada ve devreye hakem Bülent Yıldırım girdi! Nasıl mı?

Sivasspor Emre Kılınç’la Beşiktaş ceza çizgisi yakınında topla buluştu,ancak rakibi tehlikeli hareket yapıyor,hakem oralı bile değil. Çünkü Beşiktaş kalesine yakın bir yer ve gol olma ihtimali fazla,sonra o top  dönüp Sivasspor kalesine  gol oluyor. Hele hele Ndinga’nın kırmızı kartla oyundan atılması “Bu kadarda olmaz”dedirtti! Ama Ndinga nereden bilsin Türkiye’de sistemin böyle işlediğini? Maç 2-1’e gelmiş,hakem bir şeyler yapmak için “Allah’dan fırsat arıyor!” bizim Ndinga’da bunu çanak tutuyor!

Benzer itirazı(isyanı) sarı kart gören Beşiktaşlı futbolcu yaptı ama Bülent Yıldırım oralı bile olmadı.

Bülent Yıldırım sağolsun(!) maçı 65. dakikada bitirdi. Sanki Beşiktaş’ın ona ihtiyacı var.Ama eğer onlar bu yalakalığı yapmasalar nasıl maç alacaklar?

İnsan bunları görünce futboldan soğuyor! Maçın önüne geçip yapacağını yapıyor, ondan sonrada utanmadan sıkılmadan 90 artıda Beşiktaşlı futbolcuya faul bile verilmeyecek pozisyonda sarı kart gösteriyor. Bizde yedik! Gerçekten çok basit,çok ucuz ve iğrenç işler yapıyorsunuz.

Allah’dan böyle maçlarda puana ihtiyacımız yok,daha doğrusu küme düşme maçı filan oynamıyoruz.

Bir çift sözümde,Sivaslı olan ve Galatasaray’ın şampiyonluk maçından sonra utanmadan,sıkılmadan konvoy yapıp şehirde tur atanlara..

Sahi sizde hiç omurga yok mu? Yani.bu takımların maçlarında Sivasspor’a yapılan haksızlıkları görüp bir şey hissetmiyorsanız,o zaman sizin kişiliğinizde problem var demektir.

YORUM EKLE