Bu Sivasspor için bir milattır!

Bütün gözlerin yeni yapılacak transferlere çevrildiği şu günlerde Sivasspor için tarihi günlerden biri daha geride kaldı ama bunun fazlada farkında olunduğu söylenemez! Abartı değil bu,gerçekten Sivasspor için tarihi gündü.Milli Eğitim Bakanlığı, Sivas İl Özel İdaresi ve  Sivasspor arasında ´Futbol Okulu´ için protokol imzalandı.Şu anda kimse bize “Bu Sivasspor lisesi” fazla bir şey sormuyor,belki kısa vadede Sivas için futbol okulunun ne anlama geldiği  anlaşılamaya bilir ama,pazartesi günü Sivasspor tesislerinde yapılan bu protokol benim için “Sivasspor süper ligde şampiyonluk yaşamış” kadar önemliydi! Büyük kulüp olmak için sadece sportif başarılar yetmez! Altyapısı,idari yapısı ve bünyesinden çıkaracağı futbolcularlada yakından ilgilidir. İmzalanan bu protokolün nerdesinden bakarsanız bakın Sivasspor için bir milattır!

Dolayısıyla da,bu önemli projede emeği geçen başta Milli Eğitim Bakanı sayın İsmet Yılmaz’a, Vali sayın Davut Gül’e ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri sayın Mehmet Nebi Kaya Yiğidolar adına teşekkür ederim.

Daha dün gibi hatırlıyorum. Sivasspor’da forma giyen futbolcuların kalacak(yatacak) yeri yokken,Köyhizmetleri,Karayolları,DSİ gibi resmi kurumların misafirhanelerinde yatıp kalkarken,deplasmanlara giderken,Belediye’den otobüs alınıp gidilirken,bugün çok şükür,altyapının bile böyle bir sıkıntısı olmadığı gibi,Futbol lisenin protokolü imzalanıyor,varmı bundan daha güzeli…

Düşünebiliyormusunuz,çok kısa süre sonra Sivasspor tesisleri içinde,16 derslikli okul,200 yataklı pansiyon,çok amaçlı kapalı ve açık spor salonları,sentetik ve çim sahalar,okuldaki öğrenciler ve  öğretmenler için  spor psikolojisi uzmanı, pedagog, beslenme uzmanı, sağlık ekibi, antrenörler vs.

Bu projenin bir benzeri kısa süre önce Bursaspor için yapıldı. Fakat Bursaspor liseyi kendisi yapıp teslim edecekken, Sivasspor lisesinin yapımını Sivas İl Özel idaresi üstlendi. Bunun anlamı şu; Sivasspor’un kasasından çıkması muhtemel 25 milyon lira yine kulübün kasasında kalacak.

Teşekkür etmenin hafif kalacağı bu önemli proje sadece Sivas’ın gençlerine değil,çevre illerdeki gençlerede hizmet vererek,Sivas’ı bu alanda cazibe merkezi haline getirecektir.

SİVASSPOR STORE’DE HEP AYNI SIKINTI

2016 Kasım ayında açılan Sivasspor storda genellikle hep aynı şikayetler,aynı serzenişler var.

Önceki gün yine bir gurbetçi Sivasspor taraftarı ailesiyle birlikte storeye gittiğini,ancak yeni sezon formalarının henüz çıkmadığını ve görevlilerin Eylül ve Ekim aylarını bulabileceğini söylediğini belirtti. Çeşidin az olduğunu,özellikle çocuk grubunun yetersiz kaldığını belirterek,bizlerinde bu konuyu dile getirmesini rica ettiler.

Geçtiğimiz sezon önceside benzer sıkıntıları yetkililere bildirdik ama görünen o ki değişen bir şey yok!

YORUM EKLE