Sivasspor bu şehre 2 numara büyük!

Bir tarafta,süper ligde geçen hafta Trabzon’u Trabzon’da yenmiş ve Avrupa kupalarına gitme şansını devam ettiren Sivasspor’un kendi sahasında Gençlerbirliği ile oynadığı maç,diğer tarafta amatör ligden 3.lige çıkma uğraşı veren Artvin Hopaspor-Ağrıspor maçı.

Aradaki lig farkını sanırım söylemeye gerek yok!

Peki sizce Sivasspor’un kendi sahasında oynadığı maçamı daha fazla seyirci gelmiştir,yoksa yaklaşık 600 kilometre uzaklıktaki Artvin ve Ağrı’dan mı?

İnanması güç ama 3.lige terfi maçı için Sivas’a gelen Hopa ve Ağrı taraftar sayısı,bir gün önce oynanan Sivasspor-Gençlerbirliği maçına gelen taraftar sayısından fazla.

Bizim Belediyespor’un yer aldığı ligin bile bir altındaki lige çıkmak için 600 kilometre öteden gelip takımlarına destek olan Artvin ve Ağrı’lı futbolseverler,diğer yanda,süper ligde oynayan,Avrupa kupalarına gitme şansı olan ve üstelikte geçen hafta Trabzonspor’u kendi taraftarının önünde yenmiş bir Sivasspor.

Siz, kümbetten,Aydoğan’dan Alibaba’dan kalkıp stata gelmemek için dünya bir bahane bulursunuz,ama 4 alt ligdeki takımların taraftarı yüzlerce kilometre uzaktan gelip takımlarına çılgınca destek veriyorlar.

Pazar günü 4 Eylül stadında Artvin ve Ağrılı’ların takımlarına olan sevgisini ve desteğini görünce “ Süper lig bu şehre fazla geliyor” demekten kendimizi alamadık.

Kızma yok! Maalesef ortada bir gerçek var.

Dedimya,bu Sivasspor geçen hafta en fazla rekabet içerisinde olunan  Trabzon’dan galibiyetle dönüyor ve sahasındaki maçada 5 bin civarında seyirci geliyor. Gelenlerin çoğuda,yine ne yazıkki “taraftar” değil “seyirci” modunda maç izliyor,üstelikte takım 1-0 öndeyken top çevirmesini protesto edip,futbolcuları ıslıklıyor.

Zannedersinki, Sivas sanayi,turizm şehri ve bu yüzdende Sivasspor’un fazla önemi yok!

Artvin Hopalı bir gazeteci arkadaşında dediği gibi “Eğer biz Sivasspor’un yerinde olsak.idmanlarda bile 3-5 bin taraftar olur” .

Ama Sivas’da o kadar fazla  sosyal etkinlikler,o kadar fazla Sivas’ın adını Türkiye ve Dünya’ya duyuracak değer ve markalar varki,Sivasspor’a sıra gelmiyor!!!

Uzun lafın kısası; Sivasspor Avrupa’ya koşuyor ama Sivaslı nereye koşuyor bilmiyoruz!!!

YORUM EKLE