Sona yaklaşıldı

MELTEM DUMAN

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı destekleriyle düzenlenen Sivas Tarihi kent meydanı ve Çevresinde bulunan binalarda yapılan mantolama çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Kent meydanında bulunan yapıların tarihi dokuya uygun şekilde dekorunun yapılmasını sağlayan proje kapsamında dış cephede tamamlanmaya yaklaşan binalar tartışmaları da beraberinde getiriyor. Bazı vatandaşlar tarafından uygun olarak görülse de çalışmalar bazı vatandaşlar ise gereksiz masraf yapıldığı görüşündeler.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan bazı vatandaşlar, “Bu inşaatlar güzel. Fakat gereksiz masraf olduğunu düşünüyoruz. Gürültü kirliliği, bitmeyen inşaatlar, yolların kapatılması gibi sorunlar yaşıyoruz. Kaldırımdan geçtiğimizde başımıza inşaat malzemesi düşme riskleri bizleri tedirgin ediyor. Sonuna yaklaşılması bizi bir nebze olsun rahatlattı. Trafik akışını olumsuz etkileyen çalışmalarda bizi sıkıntıya sokuyor. Yeni görüntüsü gayet hoş. Fakat bu süre zarfı hem maddi anlamda hemde manevi anlamda Sivas halkına külfet. Yapı yerine iş yerleri, fabrikaların açılıp istihdamın artmasını istiyoruz. Bir diğer konuda da devlete olan külfetin azaltılması noktasında konutları restore edilen konut sahiplerinden belirli bir oranda ücret alınmalı. Aksi halde kent merkezindeki konutlar devlet desteği ile restore ediliyorsa kentin farklı bölgelerinde bulunan ihtiyaç sahiplerinin de konutları restore edilmeli” şeklinde konuştular.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20