Sivas’a yapılacak en iyi yatırım burs

Sivas Valisi Davut Gül, bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen 5 bin öğrenciye burs kampanyası hakkında bilgi vererek, imkanı olan her vatandaşı burs vermeye davet etti. Vali Gül, bursun önemine değinerek, ‘’Bina yapabiliriz, fabrika yapabiliriz ama kalıcı olan Sivas’a yapılabilecek en iyi yatırım burstur’’ dedi.

Sivas’a yapılacak en iyi yatırım burs

YÜKSEL MENEKŞE

Vali Davut Gül, Sivas Hizmet Vakfı tarafından ailesi Sivas’ta ikamet eden lisans öğrencilerine yönelik verilen bursların üçüncü yılında da devam edeceğini, aylık 150 TL olmak üzere 8 ay süre ile öğrenci başına toplamda 1.200 TL öğrenim yardımında bulunacaklarını belirtti. Bu yıl ayrıca gençlerin mesleğe yönelmesini sağlamak amacıyla ildeki 2 Meslek Lisesinin birinci sınıfına kaydolan 500 öğrenciye de aynı şekilde burs verileceğini belirten Vali Davut Gül, imkanı olan vatandaşların bursa katkı sağlamalarını istedi. Gül, Sivas Hizmet Vakfı’nın “Yiğidolar Öğrencisine Sahip Çıkıyor”, “5 Bin Lisans Öğrencisine Burs” kampanyasında, proje ortakları ve hayırseverlerin katkılarıyla geçtiğimiz iki yıl 2 bin lisans öğrencisine, Sivas’ta ilk defa uygulanan proje sonucu eğitim desteğinde bulunulduğunu hatırlattı.

Vali Gül, Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi şehirden ve ülkemizin farklı illerinde bulunan hayırseverlerin desteğini beklediklerinin altını çizerek “Bu yıl da kamu kurumlarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı, işadamlarımızı, esnaflarımızı ve hayırsever vatandaşlarımızı bu anlamlı ve güzel kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize el birliği ile sahip çıkmalı, destek olmalıyız. Bina yapabiliriz fabrika yapabiliriz ama kalıcı olan Sivas’a yapılabilecek en iyi yatırım bu’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 04:15

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER