Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti duyarlılık gösterdi

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Şehit Gazeteci İsmail Güneş’in anıları yaşatmak için Basın Müzesi oluşturdu. Cemiyetin Kocaeli şubesinin duyarlılığı Sivaslıları memnun ederken, Sivas’ta bu tür faaliyetin yapılmamış olması ise eleştirilere neden oldu.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti duyarlılık gösterdi

YÜKSEL MENEKŞE

25 Mart 2009 tarihinde BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarıyla birlikte, helikopter kazasında şehit olan Gazeteci İsmail Güneş için Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti basın müzesi oluşturdu. Müzenin açılışına Güneş’in eşi Yasemin Güneş katılarak, İsmail Güneş’e ait kol saati ve basın kartını, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesine bağışladı. Yasemin Güneş, Türkiye'de ilk kez bir müzede eşinin adının ve anılarının yaşayacak olmasının kendisini çok mutlu ettiğini dile getirerek, ‘’İsmail'in adı maalesef sadece ABD'de bir müzede yaşıyordu. Maalesef diyorum çünkü Türkiye'de herhangi bir müzede İsmail'in adı geçmiyordu. Amerika'da bir eyalette bir basın müzesinde, görev başında rahmetli olan gazetecilerin isimlerinin yaşatıldığı bir yer var. Orada da Uğur Mumcu'ların olduğu alanda İsmail'in de adı yazıyor. O yüzden Türkiye'de böyle bir müzede İsmail'in adı olması benim için çok mutluluk verici. Bu sayede bir isteğim de yerine getirilmiş oldu’’ dedi.

Gazeteciler Cemiyeti Kocaeli şubesinin duyarlılığı tüm Sivaslılar tarafından memnuniyetle karşılandı. Ancak Sivas’ta da şubesi bulunan cemiyetin böyle bir faaliyete imza atmasının gerekliliğinin altı çizilerek, eleştirilere neden oldu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2018, 04:35

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER