“Karamollaoğlu Hızlı Tren yokken göç etti”

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Ziya Şahin, Temel Karamollaoğlu’nun ‘Hızlı Tren Göçü hızlandıracak’ yorumunu eleştirerek, ‘’Temel Karamollaoğlu, Hızlı Tren yokken Sivas’tan göçtü. Göç eden kendisi. Göçme memleketinde dur, memleketine sahip çık. Biz Sivas’ı seviyoruz, buradayız’’ dedi.

“Karamollaoğlu Hızlı Tren yokken göç etti”

Yüksel MENEKŞE

AK Parti Sivas Milletvekili aday adayı Ziya Şahin, Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu’nun hazlı tren yorumlarını eleştirdi. Şahin, ‘’Bunlar Cumhurbaşkanı olursa memleketi 150 sene geriye götürürler’’ diyerek, hızlı trenin önemini anlattı. Şahin, ‘’Hızlı Trenimiz önemli. Bir partinin Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı adayı maalesef dünya ile ters orantılı bir durum ile değerlendirdi hızlı treni. Hızlı Tren lüzumsuz gibi bir söz söyledi. Kundaktaki bebekler bile şaşırmıştır ‘Bu dede ne diyor’ diye. Bu kadar mı dünyadan kopuk olunur, Afrika’nın ortasındaki insanlar bile teknoloji diyor. Bu hızlı tren Londra’dan Pekin’e, İngiltere’den Çin’e gidecek. Ne yapıyorsunuz siz? İran şimdi raylarını genişletiyor ki Türkiye’nin hızlı treni İran’dan geçsin diye. Ama bizde Cumhurbaşkanı adayı olmuş adam, Hızlı trenin lüzumsuz olduğunu söylüyor’’ dedi.

Şahin, Temel Karamollaoğlu’nun ‘Hızlı Tren Göçü hızlandıracak’ yorumunu ise, ‘’Göçü hızlı tren ile bağdaştırıyor. Göç eden kendisi. Sivas’tan göçmeseydi. Biz göçmedik, biz de okuduk ve memleketimize döndük. Kendisi hızlı tren olmadan göçmüş gitmiş Sivas’tan. Göçme memleketinde dur, memleketine sahip çık. Biz Sivas’ı seviyoruz, buradayız’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 04:35

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER