Saç kesim teknikleri anlatıldı

Saç kesim teknikleri anlatıldı

HABER MERKEZİ

Sivas Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası tarafından erkek kuaförlere yönelik olarak ileri düzey saç kesim teknikleri eğitimi verildi.

Meslek mensubu üyelerin yenilikleri yakından takip etmeleri, mesleki becerilerini artırmaları amacıyla eğitimler düzenleyen  Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası,  uzman meslek mensuplarının katılımı ile ileri düzey saç kesim teknikleri hakkında eğitim düzenledi

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği salonunda gerçekleştirilen eğitime alanında uzman erkek saç kesim eğitmeni  Mehmet Kurtdağı katıldı.

Eğitim öncesinde konuşan Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker, oda olarak üyelerin eğitimlerine önem verdiklerini  belirterek, “Oda olarak bay ve bayan kuaför salonu işletmecilerimizin ve yanlarında çalışanların   sektördeki  gelişmeleri ve yeni çıkan ürünleri yakından takip etmeleri amacıyla eğitimler düzenliyoruz. Bu eğitimlerde amacımız meslektaşlarımıza mesleki beceri kazandırmaktır. Bu doğrultuda erkek kuaförlerimizin de ileri düzey saç kesim tekniklerini öğrenmeleri amacıyla eğitim düzenledik. Meslek mensuplarımız açısından çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşan değerli eğitmenimiz Mehmet Kurtdağı ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Pandemi sürecinden dolayı meslek mensuplarının zor şartlarda hizmet vermeye çalıştığını vurgulayan Şeker, üyelerin hijyen kurallarına , sosyal mesafeye, maske takmaya, işyerlerinde dezenfektan ve maske bulundurmaya ve tek kullanımlık ürünler tercih etmeleri konusunda duyarlı olmasını istedi.

Açılış konuşmasının ardından erkek saç kesim eğitmeni Mehmet Kurtdağı, erkek ve bayan kuaförleri için gerekli temel ve ileri düzey kesim eğitiminin önemli olduğunu belirterek, “ Amacımız kuaförlük sektöründeki mesleki gelişime katkıda bulunmak ve yeni nesile daha  farklı ve sistemli , bilgili bir şekilde saç kesimlerini göstermektir. Kafa, yüz , saç yapısı ve giyim şekline göre  en uygun saç kesimi modelini oluşturmak için bu eğitimler çok önemlidir” şeklinde konuştu.

Kurtdağı, eğitimin devamında uygulamalı olarak ileri düzey saç kesim tekniklerini de gösterdi.

 Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker, saç kesim eğitmeni Mehmet Kurtdağına plaket takdim etti.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER