Kul hakkına girmeyin!

MEHMET TIRPAN

Kent meydanında engelli vatandaşların akülü araçlarını şarj etmesi amacıyla kurulan şarj istasyonu engellilerin yanı sıra son günlerde sayıları bir hayli artan elektrikli bisikletlere de hizmet vermeye başladı. Şarj istasyonunun üzerinde engellilere yönelik bir hizmet olduğunu belirten yazılar olsa da bazı vurdum duymaz vatandaşlar akülü araçlarını evlerinde şarj etmek yerine elektrikli bisikletlerini engelli şarj istasyonunda şarj etmeyi tercih ediyor. Bu durum bazı vatandaşlarca eleştiri konusu olarak bu kadar da olmamalı dedirtti. Akülü bisikletlerini ücretsiz şarj cihazına bağlayan kişi ve kişilerin bisikletlerini kilitleyerek kent merkezinde vakit geçirdiği de gözlemlendi.

VEBALE GİRMEYİN

Kendi özel işleri veya servislerde kullanılan elektrikli bisikletlerin şarj edildiği istasyondan kullanılan elektriğin bedeli Sivas Belediyesince ödenmekte. Belediyenin bütçesi ise bir çok insanın ödediği vergilerden oluşmakta. Hal böyle iken bir çok vatandaş yapılanı tasnif etmeyerek bu kişilerin tespit edilerek uyarılması noktasında talep de bulundular.

EVİNİZDE ŞARJ EDİN!

Özel amaçla kullanılan elektrikli bisikletlerin sahipleri, kullandıkları bisikletleri kendi evlerinde şarj ederek kul hakkına girmemeleri gerekiyor.

ÖZEL ELEKTRİKLİ BİSİKLETLER İÇİN ÜCRETLİ ŞARJ İSTASYONLARI OLUŞTURULMALI

Akaryakıt fiyatlarının artması ve kent genelinde yaşanan trafik yoğunluğunun ardından ilginin arttığı elektrikli bisikletlere yönelik kentin farklı bölgelerinde şarj istasyonlarının oluşturulması hem bu durumun önüne geçecek hemde Sivaslılara yerinde ve faydalı bir hizmet verilmiş olacak. Belirlenen ücretlerle akülü araçlarını şarj edebilecek olan vatandaşlar hem engelli şarj istasyonlarını meşgul etmemiş olacak hemde akülü araçlarını belirlenen bir ücret karşılığında şarj etmiş olur.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20