3 ahır, 2 samanlık ve köy konağı kül oldu

Sivas'ta merkeze bağlı Tepeönü Köyü'nde çıkan yangında 3 ahır, 2 samanlık ve köy konağı yanarak kül oldu. Ahırlarda bulunan büyükbaş hayvanlar ise köylüler tarafından son anda kurtarıldı.

3 ahır, 2 samanlık ve köy konağı kül oldu

Sivas merkeze 14 kilometre uzaklıkta bulunan Tepeönü Köyü'nde Bekir Yılmaz'a ait ahırda gece saat 05.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Kısa sürede rüzgarında etkisiyle büyüyen yangın çevrede bulunan köy konağına Dursun ve İlyas Yılmaz'a ait ahır ve samanlıklara sıçradı. Alevleri fark eden köylüler yangına kendi imkanlarıyla müdahale etmeye çalışarak itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek alevleri söndürdü. Yangında 3 ahır, 2 samanlık ve köy konağı kullanılmaz hale gelirken 25 tavukta telef oldu.

Yangını sabah 5'te fark ettiklerini söyleyen Bekir Yılmaz," İçeride hayvanlar vardı inekleri kurtardım 25 tavuğum yanmış. Yangını gördükten sonra itfaiyeye haber verdik. İtfaiye 35 dakika geç geldi. Burada 3 tane ahır, 2 tane samanlık ve bir tane köy konağı yandı" dedi.

Yaklaşık 100 bin liralık maddi hasarın meydana geldiği yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2016, 06:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER