TFF beni hiç mahcup etmiyor!

Perşembe günü bu sayfada çıkan “ Bu hakemlere maç verilecek mi?” hatırlarsınız. Hatırlamayanlar için kısa bir hatırlatma yapayım.

Geçen hafta oynanan  ve berabere biten Konyaspor-Beşiktaş maçını yöneten hakem Alper Ulusoy,her iki takım içinde hatalı kararlar vermiş,özelliklede Konyaspor’u mağdur etmişti. Ama bizim tarafsız(!) spor medyası varsa yoksa,Beşiktaşlı futbolcuya gösterilen yanlış sarı kartı ön plana çıkarıp,adeta puan kaybının nedenini buna bağlamıştı.

Daha sonra oynanan Kasımpaşa -Galatasaray maçında Galatasaray kaybedince bütün oklar hakem Halis Özkahya’ya yöneldi. Oysa her iki maçtada hakem hataları kesinlikle ve kesinlikle sonuca tesir edecek nitelikte değildi. Ama,sözkonusu İstanbul takımları olunca,helede puan kaybetmişlerse o maçı yöneten hakemlerin bir sonraki hafta maç alma ihtimalleri  yok  denecek kadar az oluyor!

Ama bakın,iki hafta önce Sivasspor’un Kayserispor’la oynadığı ve 1-1 biten maçın hakemi Ali Palabıyık’ı hatırlayın. Hani,Robinho’ya yapılan penaltıyı vermediği gibi,birde yıldız futbolcuya sarı kart göstermiş ve bu karar,tv kanallarında ve spor yazarlarınca açık açık eleştirilmişti.

Yani Ali Palabıyık,doğrudan maçın skorunu etkileyecek hatalı bir karar verdi.

Buna rağmen bu hakem iki haftadır maç alıyor. Biz bu filmi çok izledik! İşte bu yüzdende diyorumki, “Türkiye’nin en az güven duyulan kurumlarının başında TFF ve onun kurulları MHK vs. geliyor”

Söylermisiniz Allah aşkına! Bu olanlar gün gibi ortadayken ben bu TFF’ye nasıl güveneyim,nasıl dürüst ve tarafsız olduğuna inanayım?

El insaf! Bir maçta hakem skoru etkileyecek hata yapmıyor ve hemen ceza alıyor, ama bir Anadolu takımının puanları gidiyor ceza filan yok!

Emin olun eğer Konya-Beşiktaş maçında Beşiktaş,Kasımpaşa-Galatasaray maçında da Galatasaray yenmiş olsaydı ve üstelikte hakemler daha vahim hatalar yapsaydı,bu hafta Palabıylık’ta maç alırdı,Ozkahya’da maç alırdı.

Dedimya,bu yeni olan bir şey değil,yıllardır Türk futbolunda maalesef bakış açısı böyle.

 İşte bu yüzdende,Türkiye liglerinde kollanan,arka çıkılan bu takımlar Avrupa arenasında sıkıntı yaşıyor,eksik kalıyor…

YORUM EKLE