Spor programcılarından alkışlanacak hareket

Sivas'ta uydu üzerinden yayın yapan SRT, Vizyon 58 ve Kanal 58 televizyonlarının spor programcı ve yorumcuları programlarını üzerlerine giydikleri çevik kuvvet polisi üniformasıyla sundu.

Spor programcılarından alkışlanacak hareket

Spor programcıları, spor programlarını polis üniforması ile sundu.

Sivas'ta uydu üzerinden yayın yapan Sivas Radyo Televizyonu (SRT), Vizyon 58 ve Kanal 58 televizyon kanallarında, spor programı sunucuları, İstanbul Beşiktaş'taki bombalı terör saldırısına tepki göstermek ve polislere destek vermek amacıyla, programlarını üzerlerine giydikleri çevik kuvvet polisi üniformasıyla sundu.

SRT'de yayınlanan Spor Günlüğü programına polis üniforması giyerek çıkan sunucu Ali Yavuz, programın açılışında yaptığı konuşmada, bugün programlarında futbol konuşmanın ve golleri anlatmanın hoş olmayacağını söyledi. Yavuz “Cumartesi akşamı gönüllerimiz yandı Beşiktaş – Bursaspor maçının ardından atılan bombalar maalesef bizim de yüreğimizi dağladı. Birçok polisimiz, vatandaşımız şehit oldu halen yoğun bakımda olanlar var bu üzüntü tabi devam ediyor. Polisimiz demokratik düzen içerisinde insanların düzenli, mutlu yaşaması için gece gündüz çalışan insanlarımız, bizler için çalışıyorlar, bizlerden insanlar yani bizim arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, çocuklarımız polisler başka dünyanın insanı değil bizim insanlarımız. Bizler için varlar, bayrak için varlar. Maalesef onlar durdurulmaya çalışılıyor bir şekilde” dedi.

Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından gönüllerin yandığını belirten Yavuz, ülkeye başsağlığı diledi. Terörü lanetleyen Yavuz, "Söylenecek çok ağır kelimeler var ama bu kelimeleri sarf etmemek için kendimi zor tutuyorum. Ancak metaneti elden bırakmadan, bu ülkeyi bir kaç çapulcuya bırakmayacağımızın da bilinmesini istiyorum" dedi.

Programın yorumcusu ve gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü Kemal Çağlayan da polis üniformasıyla çıktığı programda, yaşanan terör saldırısını kınayarak, olayda hayatını kaybeden polislere ve vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Çağlayan “Ocaklar sönüyor bilmiyorlar ki burası Türkiye. Türkiye’deki insanların bir hedefi var bu hedefleri tek bayrak. Bu bayrak hiçbir zaman göklerden inmeyecektir, ezanlar susmayacaktır. Türkiye büyüdükçe, Türkiye’yi içten ve dıştan çökertmek isteyen zavallı beyinler var. Bu beyinler amaçlarına ulaşabilmek için her türlü yolu deniyorlar. Bunlardan bir tanesi de Vodafone Arena’da patlatılan bombalar” dedi.

Vizyon 58'deki Futbol Analiz programını çevik kuvvet polisi üniformasıyla sunan Abdullah Yiğit ise yaşanan terör saldırısına tepki göstermek ve polisin yanında olduklarına dikkati çekmek için ekranlara şanlı Türk polisinin üniformasıyla çıktığını söyledi. Terör saldırısında gencecik polislerin ve vatandaşların şehit olduğunu vurgulayan Yiğit, "Burada mesajımız çok açık. Biz polisimizin yanındayız, devletimizin yanındayız, ay-yıldızlı bayrağımızın yanındayız. Biz polisimize, askerimize dünden daha çok bağlıyız." diye konuştu.

TV 58'de yayınlanan Spor Aktif programının sunucusu Mustafa Ateş ile konuğu Bekir Kurt da programı giydikleri çevik kuvvet polisi üniformasıyla sundular. Program boyunca teröre tepki gösteren Ateş, "İçimiz kan ağlıyor ama bu hainlere, Türkiye düşmanlarına karşı dimdik duracağız. Birlikte olmaya devam edeceğiz, inşallah bu saldırı son olur." ifadelerini kullandı.

Televizyon kanallarına mesaj atan izleyiciler ise duyarlı davranışlarından dolayı program sunucularına teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 07:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER