Sivas'da Bilek Güreşi Turnuvası

Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Bilek Güreşi Federasyonu İl Temsilciliği ve Sivas Gençlik Spor İzcilik Kulübü tarafından ortaklaşa düzenlenen "4. Geleneksel 18 Yaş Altı Genç Erkekler Bilek Güreşi" turnuvası sona erdi.

Sivas'da Bilek Güreşi Turnuvası

SİVAS (AA) - Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Bilek Güreşi Federasyonu İl Temsilciliği ve Sivas Gençlik Spor İzcilik Kulübü tarafından ortaklaşa düzenlenen "4. Geleneksel 18 Yaş Altı Genç Erkekler Bilek Güreşi" turnuvası sona erdi.

Atatürk spor salonundaki turnuvaya 6 sıklette 108 sporcu katıldı.

Yarışmaya katılan tüm sporculara teşekkür eden 2. Kademe Bilek Güreşi Antrenörü Mustafa Aydın, Sivas'ta ata sporumuzu canlandırmak, ilde ve ülke gündeminde daha fazla yer alması için gayret gösterdiklerini söyledi.

Aydın sözlerini şöyle sürdürdü:

"Organizasyonun amacı ata sporu olan bilek güreşini gençlere tanıtmak. Bu yarışmalar ile birlikte gençlerimiz, kötü alışkanlıklardan uzak, sağlıklı, kuvvetli, başarılı ve ahlaki değerlerine sahip çıkmış birer birey oluyorlar. Yarışmada dereceye giren sporcularımız, 24-25 Aralık'ta Ankara’da yapılacak olan, Genç Erkekler Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonasına katılarak ilimizi temsil edecekler."

 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 06:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER