MODEL UÇAKÇILARDA HEDEFLER YÜKSEK

Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi Hava Sporları Kulübü Sporcuları Manisa’da yapılacak FF Türkiye Model Uçak Şampiyonasına iddialı şekilde hazırlanıyor.

Murat Polat

Model Uçakçılarda Türkiye Şampiyonası hazırlıkları sürüyor. Belirlenen programda 4 Eylül Taha Akgül Spor Salonu’nda yapılan antrenmanlarda sporcular çalışmalarını devam ettiriyor. Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi, Hava Sporları Kulübü sporcuları yaptıkları antrenmanların karşılığını Türkiye Şampiyonasında elde edecekleri derecelerle geri alacaklarını düşünüyor. FF Türkiye Model Uçak Türkiye Şampiyonası 1 ayak yarışları 7-8 Ağustos tarihleri arasında Manisa’da yapılacak.

ÖĞRETMEN TECER: İYİ ÇALIŞIYORUZ

Model Rehber Öğretmeni Hüseyin Tecer, Türkiye Şampiyonası hazırlıklarının iyi şekilde devam ettiğini söyledi. 4 Eylül Taha Akgül Spor Salonu’nda yaptıkları antrenmanlarla şampiyona hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten Tecer, “ Sporcularımın antrenman tempolarından memnunum. Sporcularım ve ben çok farklı bir sporda çalışmalar yapıyoruz.  Hepimiz yaptığımız bu faaliyetten memnunuz. Manisa’da yapılacak FF Türkiye Model Uçak Şampiyonası 1. Ayak yarışlarında başarılı olacağız.” dedi.

6 İL YARIŞLARDA YER ALACAK

FF Türkiye Model Uçak Şampiyonası 1. Ayak yarışlarında 6 il iştirak edecek. Manisa’da 7-8 Ağustos tarihleri arasında yapılacak şampiyonaya Sivas ile birlikte Iğdır, Manisa, İstanbul, Diyarbakır, Samsun katılacak.

SİVAS’I 11 SPORCU TEMSİL EDECEK

Manisa’da 7-8 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacak FF Türkiye Model Uçak Şampiyonası 1 Ayak yarışlarında Sivas’ı 5 kadın toplam 11 sporcu temsil edecek.   Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi, Hava Sporları Kulübü sporcuları Manisa’da yapılacak şampiyonada Sivas’ı, gençler ve büyükler kadın ve erkek kategorilerinde yapılacak yarışmalarda temsil edecek.

HER SPORCUNUN 4 HAKKI VAR

FF Türkiye Model Uçak Şampiyonası 1, ayak yarışları ferdi olarak yapılacak. Takım yarışlarının pandemi nedeniyle yapılmayacağı şampiyonada sporcuların yarışmada model uçaklarını uçurmaları için dört hakları bulunuyor. Yarışmada havada en uzun süre kalan model uçak şampiyon oluyor.

KENDİ UÇAKLARINI KENDİLERİ YAPIYOR

Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi, Hava Sporları Kulübü sporcuları kendi model uçaklarını kendileri yapıyor. Antrenmanda model uçaklarını kendileri ayarlanan ve havada uçması için kendileri tarafından havaya atılan model uçaklar yaptıkları ilginç uçuşlarla kendilerini seyredenleri büyülüyor. Model uçakların ağırlıkları 6-8 gr, model uçakların uçması için kullanılan lastikler ise 1.5 mm ile 3 mm arasında değişiyor.

OKUL MÜDÜRLERİNE TEŞEKKÜR ETTİLER

Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi, Hava Sporları Kulübü sporcuları kendilerine her konuda tam destek veren okul müdürleri Savaş Korkmaz’a teşekkür etti. Okul müdürlerinin kendilerine her konuda tam destek verdiğini belirten Model Rehber Öğretmeni Hüseyin Tecer, okul müdürlerini katkıları sayesinde iyi şartlarda spor yaptıklarını söyledi.

TESİSLER GÜZEL

Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi, Hava Sporları Kulübü Sporcuları 4 Eylül Taha Akgül Spor Salonu’nun çok güzel bir tesis olduğunu ifade ediyorlar. Manisa’da yapılacak şampiyonanın hazırlıklarını güzel bir tesiste sürdürmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren sporcular, 4 Eylül Taha Akgül Spor Salonu’nun kapılarını kendilerine açan Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ve ekibine teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2021, 11:31

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20