KÖY OKULUNDA SPOR AŞKI

Yıldızeli Karalar Köyü Ortaokulu’nda telafi eğitimleri kapsamında yapılan spor etkinlikleri dikkat çekiyor. Spor etkinliklerinde öğrenciler basketbol ve masa tenisi eğitimi alıyor.

KÖY OKULUNDA SPOR AŞKI

Murat POLAT

Orta bir köy var uzakta.  Spor yapmayı çok seven ve kısıtlı imkânlara rağmen yaptıkları spor dallarında başarılı olmayı hedefleyen Yıldızeli Karalar köyü çocukları basketbol ve masa tenisi eğitimlerine önem veriyor. Sivas merkeze 90 kilometre uzaklıktaki Yıldızeli Karalar köyünde telafi eğitimlerinde ortaokul öğrencileri basketbol ve masa tenisi kurslarında yer alıyor. Haftanın 3 günü okul bahçesinde ve okul içinde yer alan tesiste yapılan spor etkinlikleri beden eğitimi öğretmeni Melih Fırat tarafından yaptırılıyor.

OKUL MÜDÜRÜ KAYHAN DESTEK VERİYOR

Karalar Köyü Ortaokulu’nda yapılan sosyal, kültürel ve sportif anlamdaki çalışmaları okul müdürü Halil Kayhan destekliyor.  Okullarında yer alan öğrencilerin eğitim ve öğretimin yanında yapılacak tüm etkinliklerde aktif olarak yer almasını önemsediklerini ve desteklediklerini söyleyen müdür Halil Kayhan,  “ Telafi eğitimleri kapsamında yapılan sportif etkinlikleri destekliyor ve takip ediyoruz. Okulumuzda basketbol ve masa tenisi eğitimlerine gösterilen ilgi beni mutlu ediyor. Yapılan çalışmalardan iyi geri dönüşümler alıyoruz.  Etkinliklerde yer alan öğrencilerimi ve beden eğitimi öğretmenimi yaptıkları çalışmalardan dolayı kutluyorum.” dedi.

ÖĞRETMEN FIRAT:  MUTLUYUM

Yıldızeli Karalar Köyü Ortaokulu Beden Eğitimi Melih Fırat,  okullarında yaptıkları çalışmalarda ortaya çıkan enerjilerden dolayı mutlu olduğunu söyledi. Okullarında yaptıkları çalışmalarda elde ettiği geri dönüşümlerden memnuniyet duyduğunu belirten Fırat, “ Okulumuzda şuan basketbol ve masa tenisi eğitimi yapıyoruz. Haftanın 3 günü yaptığımız antrenmanlara kız ve erkek öğrencilerimiz katılıyor.  Hepsinin idman temposu güzel, her antrenmanda gelişimleri devam ediyor. Yeni dönemde okul olarak ilde yapılacak basketbol ve masa tenisi müsabakalarına katılım göstermeyi planlıyoruz.  Karalar köyündeki çocuklar, eğitim başta olmak üzere sosyal, kültürel ve sportif anlamda da başarılı olmayı hak ediyorlar.” diye konuştu.

VELİLERDEN TAM DESTEK

Karalar Köyü Ortaokulunda yapılan etkinliklerde yer alan öğrencilere veliler tam destek veriyor.  Karalar Köyü Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Melih Fırat,  öğrenci velilerine kendilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Okul olarak duyarlı veli profiline sahip oldukları için şanslı olduklarını kaydeden Fırat, “  Öğrenci velilerimize bizlere ve çocuklarına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Ailelerin destekleri ile bugün okulumuzda güzel çalışmalara imzalar atıyoruz.” ifadelerini kullandı.

KISITLI İMKÂNLAR

Karalar Köyü Ortaokulunda öğrenciler kısıtlı imkânlar altında basketbol ve masa tenisi çalışmalarını devam ettiriyor. Köy okulunda spor salonu yer almazken, basketbol çalışmaları okul bahçesinde taş parke ile kaplı zeminde, masa tenisi çalışmaları okul koridoruna kurulan masa tenisi masasında yapılıyor. Beden Eğitimi Öğretmeni Melih Fırat, spor yapmak isteyen öğrencilerinin kısıtlı imkânlara rağmen yapılan çalışmalardan memnun olduklarını ifade etti. Fırat, çalışmak ve üretmek isteyen herkesin spor yapmak ve yaptırma adına aşamayacağı engellerin olmayacağının altını çiziyor.

MUHTAR ESKİ: ÇOCUKLARIMIZ MUTLU OLUYOR

Karalar Köyü Muhtarı Hasan Eski, okullarında yapılan çalışmalardan memnun olduklarını söyledi. Telefi eğitimleri kapsamında yapılan etkinliklerde çocukların basketbol ve masa tenisi kurslarına gösterdikleri ilgiyle birlikte antrenmanlardaki tempolarının kendilerini mutlu ettiğini dile getiren muhtar Eski, “  Çocuklarımıza spor konusunda önemli katkılar yapan okul beden eğitimi öğretmenimiz Melih Fırat’a teşekkür ediyorum. Okul müdürümüz Halil Kayhan başta olmak üzere Karalar Köyü İlk ve Ortaokulu’nda öğretim ve eğitimde örnek çalışmaları imzalar atan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20