“Yüzde 1’lik dilim hiç bitmiyor”

“Yüzde 1’lik dilim  hiç bitmiyor”

MEHMET TIRPAN

Deva Partisi İl Başkanı Serdar İnce, Sivas’ın hep bir sahipsizlik yaşadığını, her seçim döneminde vaat edilen konuların bir türlü hayata geçirilemediğini, bu vaatlerin başında ise Ankara-Sivas arası hizmet vermesi beklenen hızlı trenin geldiğini söyledi.

Açılışı defalarca duyrulup sonra biz duyurmadık denildiği, TCDD’nin bilet ve saat fiyatlarını yayınlandığı hızlı tren sorununun halen sürdüğünü savunan Başkan İnce, “Her geçen gün bu konuda farklı duyumlar alıyoruz. Hattın bir tarafı yapılırken diğer yapılan taraflarda bozulma olduğu belirtiliyor. Bu konu ile ilgili Milletvekilimiz Mart ayında soru önergesi de vermişti. Ama ne yazık ki önergeye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ‘Hızlı tren projesinde alt yapı inşaatı ve fiziki ilerlemesi yüzde 99 seviyesindedir. Planlı ve programa uygun şeklinde devam etmektedir’ cevabı verildi. Ama yıllardır yüzde 1’lik dilim hiç bitmiyor.” dedi.

Hatlarda çökme olduğu ve açılan tünellerde sıkıntı olmasından dolayı tünellerle ilgili bir arayış içerisine girildiğini duyduklarını açıklayan Başkan İnce, “ Yüklenici firmalar 2008 yılından beri bu işi üstlenmişler ve vaatlerde bulunmuşlar. Gelinen süreçte iş hiç bitmiyor kimsede bunun bedelini o insanlardan sormuyor. Hatlarda kamuoyuna açıklanmayan sıkıntılar var. Gözardı edilip karşılarına çıkan sorunlarda var. Hızlı tren ne yazık ki herhalde bizim Sivas’ın kanayan bir sevdası olarak kalacak. Elbette bu hat bir gün açılır ama açıldıktan sonra da büyük sıkıntılar bizi bekliyor. Diğer bir konuda Lojistik köy projesi idi. Hayata geçirileceği söyledi ilerleme sağlanamadı. Alt yapısı yapıldığı söyleniyor ama taahhüt edilen sürede bitirilmedi. Birde 6. Bölge konumuz var. Geçmişte bütün Sivil Toplum Kuruluşları büyük gayret sarf etti. Şuanda Cazibe Merkezi ilan edilen Nuri Demirağ Bölgesi bile inanın Sivas’taki Sivil Toplum Kuruluşlarının ve derneklerin mücadelesi sonucu olmuştur. Siyasi iktidarı sıkıştırmanın ardından Sivas’a sus payı olarak Demirağ’ın Cazibe Merkezi olduğunu açıkladılar. Hal böyle olunca da ilimizdeki Organize Sanayi Bölgelerinde sorun teşkil etmiştir. Haksız bir rekabet oluştu. Bu konuda soru önergesi vereceğiz ve takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20