“Siyaseti seçimden seçime yapalım”

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Beni eleştirerek bir şey kazanılacağını zannetmiyorum. Eksik noksan söylenir ama bunun da bir yolu vardır. Her zaman söylüyorum. Bardağın dolu tarafına bakacağız. Boş tarafını da hep birlikte doldurmaya çalışacağız. Şehre düşen siyasileri şehrin menfaati için nasıl çalıştırabiliriz olmalı. Siyaseti seçimden seçime yapalım” dedi.

“Siyaseti seçimden  seçime yapalım”

MEHMET TIRPAN

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas’ta istişare etme kültürünün yaygınlaştığını, hep şehrin menfaatine uygun projelerin hayata geçirildiğini ancak bazı kesimlerin sürekli eleştiri yapmaya devam ettiğini söyledi.

Yön veren ve yapıcı eleştirileri her zaman benimsediklerini aktaran Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Yıpratıcı eleştiriler yapmak şehre fayda sağlamaz. Beni istemeyenler kabul etsede etmesede millet beni seçmiş. İlin vekilleri yine öyle. Şehre düşen siyasileri şehrin menfaati için nasıl çalıştırabiliriz olmalı. Siyaseti seçimden seçime yapalım” dedi.

CHP, MHP ve AK Parti milletvekilleri, il yöneticileri ve bu şehre katkı sağlayacak herkesi bu şehir için nasıl çalıştırabiliriz düşüncesinde olunması gerektiğinin altını çizen Başkan Bilgin, “Beni eleştirerek bir şey kazanılacağını zannetmiyorum. Eksik noksan söylenir ama bunun da bir yolu vardır. Yani her sabah Sivas battı bitti öldü gibi hava yaydığımızda Sivas’a yatırım yapmak isteyen insanlar gelir mi? İş adamlarının kafasında hep soru işareti olur. Sivas’taki iş adamları dahi gitmek ister. Her zaman söylüyorum. Bardağın dolu tarafına bakacağız. Boş tarafını da hep birlikte doldurmaya çalışacağız. Eleştirilmeyelim demiyoruz, eleştiri siyasetçiye güç verir. Eleştirilerek eksikliklerimizi de görebiliriz. Sırt eleştiri olsun diye bende burdayım diye eleştiri yapmak cidden kabul edilemez. Ancak bana yön veren, benim projemizin eksiğini ortaya koyan en şiddetli muhalifim olsa eleştirileri kabul ederim. Ona göre de gerekli düzeltmeleri yaparım. Şehrin dinamikleri ile şehre hedef belirleyip hedeflerimize ulaşmak için çaba gösterelim. Siyaseti seçimden seçime yapalım. Seçim bitti. Seçim ne zaman 2024 Mart ayında. O zamana kadar güç birliği yaparak şehre katkı sağlamamız lazım” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 13:44

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER