“İşsizlik aldı başını gitti”

“İşsizlik aldı başını gitti”

MEHMET TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekil Ulaş Karasu, Sivas’ın millet bahçesine değil, istihdam yatıracak yatırımlara ve projelere ihtiyacı olduğunu söyledi.

İnsanların bunalıma girdiğinin altını çizen Ulaş Karasu, “Corono Virüs sebebi ile bir çok Sivaslı işsiz kaldı. Piyasalardaki durgunluk nedeniyle hem işveren hemde işçi oldukça zor günler geçiriyor. Sivas’ta o kadar işsiz varken Millet Bahçesine aktarılan para ne kadar doğru. Sivas’ta işsizlik aldı başını gitti. Yaklaşık 350 bin kişinin yaşadığı Sivas’ta 45 bine yakın işsiz var. Sıkıntıları dile getiriyoruz sonra diyorlar ki bizleri eleştiryorlar, Sivas’a bu yüzden yatırımcı gelmiyor.” dedi.

Millet bahçesine harcanan bütçe ile Sivas’a farklı yatırımlarında yapılabileceğini hatırlatan Milletvekili Karasu, “Millet Bahçesi açıldı. Millet bahçesi açıldığında alkışlayanlar fabrikalar kapatıldığında, kenevir üretimi sözü yerine getirilmediğinde, iktidarı eleştirmediği için bugün Sivas’ta binlerce gencimiz işsiz ve hala en fazla göç veren kentlerden biri durumundayız. İlimizdeki işsiz gençlerimiz artık millet bahçesinde çekirdek çitlerler. Ancak şu iyi bilinmelidir ki Sivas’ın ihtiyacı işsiz gençlerimizin çekirdek çitlediği alanlar değil, şehrimizin 6. teşvik bölgesine alınması, fabrika bacalarının tütmesi, gençlere iş imkanın sağlanması, demir-çeliğin yeniden ayağa kalkmasıdır. Devletin esas görevi işsiz gençlere zaman geçirecekleri alanları işaret etmek değil, istihdamları için uygun koşulları oluşturmaktır.Sivas’ta işszilik aldı başını gitti. İnsanlar iş bulmka umudu ile başka illere göç ediyorlar. Sivas yıllardır olduğu gibi yine göç vermeye devam ediyor. İşsizler kenti Sivas’ın kaderi ne zaman değişecek merak ediyorum? Böyle giderse de göç vermeye devam edecek. 31 Mart seçimlerinden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ’Sivas’a 28 milyar liralık yatırım yaptık’ dedi. Biz bu yatırımlar nereye yapıldı? diye sorduğumuzda susup, bu sözlerin doğruluğunu tartışmayanlar cumhuriyet kenti Sivas’ın geri gidişinin en büyük sorumlularıdır’’ ifadelerini kullandı.


SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER