Coşkun, “İnsanlar hep işsizlikten dert yanıyor”

Coşkun, “İnsanlar hep  işsizlikten dert yanıyor”

MEHMET TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yılmaz Coşkun, İnsanların hep işsizlikten yana dert yandığını, iş konusunda sürekli yoğun bir şekilde taleplerin geldiğini söyledi.

Üniversiteyi bitiren gençlerin dahi iş bulamadığının altını çizen İl Başkanı Coşkun, “Gençler işsiz. Gençlerin yanı sıra evli olup da işsiz kalan ailelerde de boşanma süreçleri başlıyor. İnsanlar evlerine ekmek götürmek için adeta savaş veriyor. Başaramayınca evlerde huzursuzluklar çıkıyor. Daha sonra çiftler boşanma yoluna gidiyor. Son yıllarda bakıldığında boşanma davalarının ne kadar fazla arttığı görülebilir” dedi.

İnsanlar anlının teri ile para kazanarak hayatlarını devam ettirmek istediğini ancak bir çok insanın bu konuda başarılı olamadığının altını çizen Coşkun, “ Geleceğimizin teminatı olan gençlerin doğdukları yerde doymaları lazım. Bu ülkede yaşayan gençlerin ekonomik kaygıları olmamalı. Toplumda ciddi bir huzursuzluk var. İnsanlar bunalıma girerek artık intihara kalkışıyor. İktidarın artık bu sorunları görmesi gerekli. Yaşadığımız bu ülkede insanlar alın teri ile para kazanarak evlerine ekmek götürebilmeli. Ama günümüzde tam tersi insanlar iş bulamıyor. Gençler ne yapacağını şaştı. İçerisinde bulunduğumuz ortamda insanlar artık sofralarına ekmek götüremez hale geldi. İnsanların huzur ve refah seviyesinde yaşaması gerekli. Her insanın bu ülkede insanca yaşamaya hakkı vardır. Avrupa’dan ülkemize gelen insanlar rahat bir şekilde tatilini yapıyor. Biz bir şehirden başka bir şehre geçemiyoruz. Esnafı geziyoruz esnaf korkusundan elektrik yakmıyor. İnsanlar doğalgazı günün belli saatinde kullanıyor belli saatinde kullanmıyor. Vatandaşın gücü artık gerçekten kalmadı. Gıda, meyve ve sebze fiyatları almış gidiyor çalışan kesim bile alışveriş yapamıyor. İnsanlar artık tane ile almaya çalışıyor. Girdiler yükselince her şeyin fiyatı artıyor. İnsanlar tarlasını sürüp ekiyor ama gübre atamıyor. Bu durum üretimi etkiliyor. Yaz ayların üretim olmadığı sürece gıdada meyve de sebzede yaşayacağız. Köylü ne yapsın. İnsanlar süt sağdıkları ineklerini bakamadıkları için kesime gönderiyor. Bu kötü gidişatın artık sonu gelmeli” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER