BBP'li Destici'den 30 Ağustos mesajı

 BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Din, vatan, özgürlük, bağımsızlık ve egemenlik kavramlarının birer hamaset malzemesi değil, uğruna tatlı canların seve seve verildiği yücelikler olduğunu, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve gençlerimize usanmadan anlatmalıyız" dedi..

BBP'li Destici'den 30 Ağustos mesajı

 BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Din, vatan, özgürlük, bağımsızlık ve egemenlik kavramlarının birer hamaset malzemesi değil, uğruna tatlı canların seve seve verildiği yücelikler olduğunu, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve gençlerimize usanmadan anlatmalıyız" dedi.
30 Ağustos Zaferi'nin 94'üncü yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Mustafa Destici, "Bize düşen önemli görev, zaferlerle öğünmekten ziyade, 30 Ağustos'u zafere dönüştüren ruh ve şuuru çok iyi kavramak ve gelecek nesillerimize çok iyi bir şekilde kavratmaktır" diyen Destici, şöyle devam etti:
"Din, vatan, özgürlük, bağımsızlık ve egemenlik kavramlarının birer hamaset malzemesi değil, uğruna tatlı canların seve seve verildiği yücelikler olduğunu, bu fedakârlıklar ve ödenen ağır bedeller neticesinde 'millet' ve 'devlet' olduğumuzu geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve gençlerimize usanmadan anlatmalıyız. Çünkü Türkiye, sadece Türkler'e bırakılmayacak kadar değerli bir ülkedir. İlke ve istikametleri uğrunda geçmişte her yolu deneyenler, günümüzde de boş durmuyorlar, gelecekte de boş durmayacaklar! Mondros ve Sevr'le kendisine dayatılmak istenen ağır koşulları kabul etmeyen neticede bir kurtuluş mücadelesi verip 30 Ağustos'ta bu mücadelesini kesin bir zaferle sonuçlandıran aziz Türk milleti, gelinen aşamada 94 yıl önce Türkiye'ye dayatılan güç koşullarla mücadele edecek bir sürecin içine maalesef tekrar sokulmuştur."
Türk milletinin önünde, bu kutlu mücadelenin devamı olarak ulaşılması gereken büyük hedefler bulunduğunu kaydeden Destici, "Geçmişteki mücadelemizden ve zaferlerimizden aldığımız güç ve moralle, Cumhuriyetimizin tam bağımsız, demokratik, sosyal hukuk devleti nitelikleri doğrultusunda muasır medeniyet hedefine ulaşması için var gücümüzle çalışmalıyız. Bu duygu ve düşünceler içinde millet olarak gurur ve mutlulukla andığımız 30 Ağustos Zaferi'nin 94'inci yıldönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor, silahlı kuvvetlerimiz ile aziz Türk milletine sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum" dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2016, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER