“Adeta iş bulma kurumuna döndük”

“Adeta iş bulma  kurumuna döndük”

MEHMET TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, ekonomik sorunların her geçen gün ön plana çıktığını, yaptıkları saha çalışmalarında vatandaşların sürekli işsizlik ve ekonomik sıkıntılardan dert yandığını söyledi.

Yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı adeta iş bulma kurumuna dönmüş vaziyette olduklarının altını çizen Milletvekili Karasu, “Her gün onlarca iş talebi geliyor. İnsanlar umutla ve heyecanla sorunlarının çözülmesi noktasında siyasetçiden medet umuyorlar. Ekonomik kriz sebebi ile de insanlar artık evine ekmek götüremiyor. Toplumun tüm kesimi kan ağlıyor. 20 yıllık AK Parti iktidarının sonunda yolsuzlukla, yoksullukla mücadele etmek için gelenler bugün topluma ciddi anlamda yoksulluğu yaşatıyorlar.” dedi.

Günümüzde Türkiye’nin yönetilmediğini ve talan edildiğini savunan Karasu, “Ülke genelinde bir ekonomik kriz yaşanıyor ama Sivas’ta bu krizin ekonomik boyutu daha derin. Bunu hep birlikte yaşayıp görüyoruz. Her geçen gün işsiz sayımız artıyor. Ekonomi derseniz ortada ekonomi diye birşey yok insanlar her geçen gün daha fazla sefalete itiliyor. Akaryakıt ve enerji fiyatlarına sürekli zam geliyor. İktidara sorulduğunda yaşanan sıkıntılar dış güçlere, pandemiye ve Rusya - Ukrayna savaşına bağlamak adına ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Sürekli rakamlar üzerinde oynuyorlar. Türkiye’de kriz ne bugün nede pandemi ile başlamadı. Kriz 2018 yılında tek adam rejiminin başlaması ile birlikte başladı. Bu ülkede 2002 ile 2007 arasında ekonomide her şey olumlu giderken o dönemde dış güçler yok mu idi?. Bu dış güçlere ne verildi idi de dış güçler Türkiye ekonomisi ile uğraşmıyordu? O yıllarda Türkiye’yi bölmek, yıkmak ve ekonomisini çökertmek için uğraşmayanlar şimdi mi uğraşıyorlar? Öyle bir şey yok. 2002 ile 2007 yılları arasındaki AK Parti farklı bir partimi idi? yoksa bugün ki AK Parti mi farklı? Ya da hangisi gerçek.” ifadelerini kullandı.

“YAŞANAN FELAKETLERİN SON BULMASI İÇİN SANDIĞA GİDİLMESİ GEREKİYOR”

Yaşanan olayların biran önce sandığa gidilmesini işaret ettiğini açıklayan Milletvekili Karasu, “Günümüzde vatandaşın hakemliğine ihtiyaç var. Vatandaşlar nasıl 20 yıldır Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy verdi ise son seçimde Cumhur İttifakı'na oy vererek onların adayını Cumhurbaşkanı seçtirdiyse vatandaştan korkmalarına gerek yok. Seçim yapılsın vatandaş bu günde durumundan memnunsa yine zaten iktidara devam der. Seçim de olduğunda millet ittifakının bileşenleri olarak seçimi kazandığımız takdirde bu ülkeye önce adaleti ve demokrasiyi getireceğiz. Korku imparatorluğunu yıkacağız.” şeklinde konuştu.

“ÜLKEMİZDE GÜVEN EKSİKLİĞİ VAR”

Ülkemize yatırımcının gelmemesinin nedeninin ise güven eksikliğinden kaynaklandığını da savunan Karasu sözlerini, “İş adamları Türkiye’ye yatırım yapmak istemiyor. Türkiye’de olanlarda güvensizlikten dolayı yatırım yapmıyor. Parası olan ya dövize yatırım yapıyor yada yastık altında saklıyor. Hal böyle olunca ekonomi de ciddi bir dar boğaza giriyor.” şeklinde sonlandırdı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER