HEM EĞLENİYORLAR HEM DE GELİŞİYORLAR

HEM EĞLENİYORLAR HEM DE GELİŞİYORLAR

MEHMET TIRPAN    

Türkiye’nin en önemli Bebek Spa merkezlerinden biri olan Bubble Baby Bebek Spa Merkezi Sivas’ta hizmet vermeye başladı.

Hidroterapi, Bebek Masajı ve Ebeveyn-Bebek Eğitimi gibi birçok alanda hizmet veren Bubble Baby Bebek Spa Merkezi, uyguladığı tedavi yöntemleriyle bebeklerin zihinsel ve fiziksel gelişimine katkı sağlıyor. Ayrıca eğlenceli terapilerle bebeklerde Motor Beceri Koordinasyonu ve Dengesi de geliştiriliyor. Spa merkezinde uygulanan tedavi yöntemleriyle bebekler öğrenmenin, ilerlemenin ve eğlenmenin yanı sıra kendi başına hareket etmeninde tadını çıkarıyor. Sadece bebekleri değil aileleri de misafir eden Bubble Baby Bebek Spa Merkezi, anne ve baba ile bebeğin birlikte güzel vakit geçirmesine de aracılık ediyor.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Bubble Baby Bebek Spa Merkezi Sivas Şubesi Genel Müdürü Hüseyin Atayeter, bebeklerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla Sivas’ta bir ilke imza attıklarını söyledi.

Uyguladıkları tedavi yönteminin büyükşehirlerde yaygın olduğunu ancak Sivas’ta henüz yeni yeni uygulanmaya başladığını belirten Genel Müdür Hüseyin Atayeter; “Spa Merkezimizde Hidroterapi, Bebek Masajı ve Ebeveyn-Bebek Eğitimi alanlarında hizmet veriyoruz. Söz konusu bu tedaviler bebeklerin hem sağlığına hem de gelişimine ciddi oranda katkı sağlıyor. Spa merkezimizde bulunan jakuzilerle bebekler hem eğleniyor hem de motor beceri koordinasyonunu geliştiriyor. Bu tedavilerin tamamın sağlık kuruluşları tarafından onaylanmış olup etkileri kanıtlanmıştır. Tabi tedavi etkilerinin bebeğe yansımasındaki en önemli rol sağlık çalışanlarına düşüyor. Hidroterapi ve Bebek Masajı alanında eğitim almış ve sahada hizmet vermiş yeni doğan bebek hemşirelerimiz bebeklerle birebir ilgileniyor ve onları anlık olarak takip ediyor. Eğer sağlık çalışanı alanında uzman olmazsa ya da ilgili eğitimleri almamışsa uygulanan yöntem sadece bebeğinizi eğlendirir, gelişimine hiçbir şekilde katkı sağlamaz. Dolayısıyla bebeğinizi emin ellere emanet etmeniz gerekmektedir. Tercih ettiğiniz ya da takip ettiğiniz kuruluşların bağlı olduğu ana merkezlere ve çalışan yeni doğan bebek hemşirelerimizin bu alanda aldığı sertifikalara, eğitimlere dikkat etmelisiniz. Çocuğunuzu emin ellere emanet edin” ifadelerine yer verdi.

HİJYEN OLDUKÇA ÖNEMLİ

Bebeklerin Spa Merkezinde uzun zaman geçirdiğini dolayısıyla hijyen konusunda da dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çeken Atayeter; “Bizim merkezimiz anlık olarak temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir. Bebeklerin kullandığı ürünler ve kişiye özeldir yani ikinci bir bebekte kesinlikle kullanılamaz. Bebek Masajı için kullandığımız krem ve diğer tıbbi ürünler de kesinlikle saf ve bebeklerde alerjiye yol açmaz. Yani merkezimizin kapısından içeriye girdiğiniz andan itibaren siz de bebeğinizde güvenle hizmetlerimizden faydalanıyor. Ayrıca aklınıza takılan soruları ya da bebeğinizle ilgili gözlemlediğiniz fiziki problemleri yeni doğan bebek hemşirelerimizle paylaşabilir, bebeğinizi fiziksel gelişimine katkı sağlayacak önerileri alabilirsiniz. Yani merkezimiz sadece Hidroterapi ve Bebek Masajı hizmeti vermiyor. Bütünüyle bebeğinizin fiziksel ve zihinsel gelişimini yakından takip ediyor” dedi.

Sivas’ta birçok uzman hekim ile işbirliği yaptıklarını ifade eden Genel Müdür Hüseyin Atayeter, “Alanında uzman birçok doktorla işbirliği yapıyoruz. Anne ve babaları söz konusu uzman doktorlar ile bir araya getirerek anne ve bebek arasındaki uyumun pekişmesine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Anne ve bebeğin uyumuna bir de Hidroterapi ve Masaj uygulaması eklenirse bebeğinizin fiziksel ve zihinsel gelişimi daha hızlı artar. Biz de bunu sağlamak adına uzman doktorlarımızla sürekli seminerler düzenliyor, bireylere öneriler sunuyoruz” şeklinde konuştu.

KADROMUZ OLDUKÇA UZMAN

Son olarak Bilici İş Merkezi 6. Katta hizmet verdiklerini sözlerine ekleyen Genel Müdür Hüseyin Atayeter, Annelerimiz için el ayak masajımız ücretsiz olarak verilmektedir. Uzman kadromuzla doğum koçluğu, hamile platesi hizmetide verilmektedir. Yeni doğan bebek hemşirelerimize danışmak ya da uygulanan tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak isteyen anne ve babaları merkezlerine beklediklerini sözlerine ekledi. Önümüzdeki günlerde düzenleyecekleri kampanyalarla anne ve babalara daha uygun fiyatla hizmet vereceklerini kaydeden Atayeter, soru sormak isteyen ya da fikir almak isteyen anne ve babaların 0544 328 69 58’i arayarak ya da instagram hesabını takip ederek ayrıntılı bilgi alabileceklerini söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2020, 13:29

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
YORUMLAR
Canan karasu
Canan karasu - 9 ay Önce

Bebeğimi götürdüm cansu hanımda merve hanımda çok bilgili hemşireler sohbet ederken çok güzel bilgiler verdiler gamze hanımsa çok güler yüzlü ve ilgili kesinlikşe bebeği olan her anne bu güzel insanlarla tanışmalı

niamettin kocyigit
niamettin kocyigit - 9 ay Önce

bizde torunumu goturduk cok cok faydasini gorduk muhtesem ilgi ve alaka isibilen pesonel tesekkurle bublebabyspa

Esma eren
Esma eren - 9 ay Önce

Sivastaki anne ve bebekler için çok eğlenceli bi aktivite olmuş

Hülya zeynep
Hülya zeynep - 9 ay Önce

Çook memnunuz harika biryer emeği geçenlere çook teşekkür ediyoruz

SIRADAKİ HABER