KÜSKÜN TEŞKİLAT!

Bir akıl hastanesini ziyareti sırasında, adamın biri sorar:
"Bir insanın akıl hastanesine yatıp yatmayacağını nasıl belirliyorsunuz?"
Doktor, "Bir küveti su ile dolduruyoruz. Sonra hastaya üç şey veriyoruz. Bir kaşık, bir fincan, ve bir kova. Sonra da kişiye küveti nasıl boşaltmayı tercih ettiğini soruyoruz. Siz ne yapardınız?" der.
Adam, "Ooo! Anladım. Normal bir insan kovayı tercih eder. Çünkü kova, kaşık ve fincandan büyük."
"Hayır," der doktor, "normal bir insan küvetin tıpasını çeker."
Ders: Akıl, sadece bize sunulanlar dışında çözüm bulmaktır.

TÜRKİYE DEĞİŞİM YOLUNDA

AK Parti, Turgut Özal yönetimindeki Anavatan Partisi’nden sonra, yönetimsel olarak organize olabilen en profesyonel parti olarak görülüyor. 21 Mayıs günü yapılan 3. Olağanüstü Büyük Kongre ile bunu gösterdi. Aslında bu kongrenin en büyük teması değişim oldu. Değişim MYK ve MKYK listelerinde yüzde 33’lük bir değişimin olduğunu gördük. Aslında bu değişim Türkiye’nin değişimi olarak karşımızda duruyor.

SEÇİMİ KİM KAZANDI?

80 ili bir kenara bırakalım biz Sivas’a bakalım, Sivas ne âlemde. 16 Nisan Referandumunda yüzde 71 buçuk ile rekor kıran ilk 15 ilin arasına girmeyi başardı. Peki bu başarı kime ait? Referandum süresince yaklaşık 2 hafta boyunca nefes almadan Sivas’ta çalışan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a mı? Yoksa İl Başkanı Ziya Şahin ve ekibine mi? Yoksa diğer isimlere mi ? Yoksa Recep Tayyip Erdoğan’a mı? İşte kafa karıştıran tüm bu sorunların cevapları olmadığı için kan değişikliğine gidilecek.

 

GELDE ÇIK BU İŞİN İÇİNDEN

AK Parti Sivasİl teşkilatında her ne kadar dışarı yansıtılmasa küskünlük ve kızgınlıklar var. İl Başkanı yeni dönemde yerini korumak için çabalıyor, İlçe Başkanı da nasıl İl Başkanı olabilirim onun için çabalıyor. 2013 yılında İl Başkanı olarak göreve başlayan, Ziya Şahin göreve geldiği günden bu günde kadar 5 seçimi geride bıraktı. 5 seçimden sadece 1’ini kaybeden Ziya Şahin şimdide İl Başkanlığı koltuğunu kaybetmemek için bir sınavdan geçmek zorunda. İl başkanlığına talip sayısının gün geçtikçe artması Ziya Şahin’i zora sokmuş durumda. Bu durumda Ziya Şahin’in yerinde olmak istemezdim. Kendi yol arkadaşlarının kulis yapmak için Ziya Şahin ile küskün olması ve dışarı üstü kapalı bir şekilde “Parti iyi yönetilmiyor” mesajının verilmesi dağ gibi duran sorunlardan sadece bir tanesi. Şimdi Ziya Şahin kongre yolculuğunda yerini sağlamlaştıracak mı?Yoksa yerini başka bir isme mi bırakacak, hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

 

 

YORUM EKLE