Zammı geri çekin !

Zammı geri çekin !

MEHMET TIRPAN

Döviz ve Euro kurunun düşmesi ile birlikte 205 TL’ye kadar düşen unun torbası pideye gelen zamma engel olamadı. Döviz ve un fiyatlarını öne sürerek sürekli zam talebinde bulunan fırıncılar piyasa ve un fiyatlarındaki sert düşüşe rağmen ne hikmetse pideye yine 50 kuruş zam yaptırdılar. Sürekli un fiyatlarından yakınan fırıncılar un fiyatlarının düşesine rağmen 2 TL’ye satılan pideyi 2 TL 50 Kuruşa satmaya başladı. Her fırsatta zam yapmaktan yana olmadıklarını ifade eden fırıncıların pideye zam yaparak şu zor süreçte vatandaşların alım gücünü olumsuz etkilemesi tepkilere yol açıyor.

FİYATLAR DÜŞTÜ ZAM NEDEN YAPILDI!

Piyasaların yüksel olduğu dönemde isyan eden fırıncılara Toprak Mahsulleri Ofisinden 205 TL’ye un verilmesine rağmen halen zam talebinde bulunan ve almayı başaran fırıncılara vatandaşlar tepki gösterdi.

Un fiyatlarının 330 TL’ye çıktığı dönemde zam talebinde bulunan fırıncıların unun torba fiyatının 205 TL’ye düşmesi ile birlikte pide fiyatlarına zam yapmaması gerektiğine vurgu yapan bazı vatandaşlar, “ Devlet piyasalardaki dalgalanmadan etkilenen fırıncıların yanında oldu ve maliyetlerini düşürdü. Aynı hassasiyeti fırın işletmeleri neden göstermiyor. Pidenin yapımında kullanılan hamurun içine yağ da katılmıyor ki maliyet arttı diyelim. Un, maya ve su karışımı ile yapılan pide fiyatlarına yapılan 50 kuruşluk zam geri çekilsin” ifadelerini kullandı.


SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER