“Zam yağmuru sona ermeli”

“Zam yağmuru  sona ermeli”

MEHMET TIRPAN

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Uğur Bulut, Türkiye’de 7’den 70’e her şeye zam geldiğini, vatandaşların her gün yeni bir zam haberi ile karşı karşıya kaldığını artık hükümetin bu konuda tedbir alması gerektiğini söyledi.

Normalleşme adımlarının atılmasının ardından covid salgını gündeminin yerini yapılan zamların aldığını belirten Başkan Bulut, “9 günde insanların zaruri ihtiyacı olan her kaleme ciddi zamlar geldi. Yapılan zamların hala da arkası kesilmiyor. Bu gidişata hükümet dur diyecek mi? Vatandaş bu durum karşısında isyan ediyor. Kiminle görüşsek dert yanıyor. Tabiri caizse zamlar yağmur oldu, vatandaşların üzerine yağdı. Zam yağmuru artık sona ermeli” dedi.

İnsanların pandemi sürecini arar haline geldiğini vurgulayan Başkan Bulut, “Yüzde yüzlere varan zamlar nedeniyle insanımız bir şey alırken kara kara düşünür hale geldi. İnsanların alım gücü düştü. İnsanlar salgını unutup geçim derdine düştü. Esnaflarda yapılan zamların altında eziliyor. Sürekli fiyatların artmasından dolayı mağduriyet yaşayan esnaflar aldıkları ürünleri zamlı tarife üzerinden satmakta zorlanıyor. Yapılan zamlardan dolayı yok denecek kadar az olan satışlar esnafı da zora soktu. Esnaflarında vatandaşların da durumu ortada. Yağmur gibi insanların üzerine yağan zamlar zamana yayılabilirdi. En azından insan bu süreçte ekonomik ve psikolojik olarak kendilerini toplardı. Eğer bu sezonu da esnaf verimsiz geçirirse bir çok esnaf kapısına kilit vurur. Zaten bir çok esnaf borç batağında. Kredilerle ayakta durmaya çalışan esnaf bir olumsuzluğu daha kaldıramaz” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER