“Zabıtalar ekmek düşmanı değildir”

Bem-Bir Sen Sivas Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, Zabıtaların ekmek düşmanı olmadığını sadece görevlerini yaptıklarını belirterek, “Dün olduğu gibi bugün ve yarında ilkeli ve onurlu bir şekilde temsil etmeye çalıştığımız Zabıta memurlarımızın hak ve taleplerinin bundan sonra da mutlak takipçisi olacağımız bilinmelidir”dedi.

“Zabıtalar ekmek düşmanı değildir”

ŞEREF GÜLMEZ

Memur-Sen Konfederasyonu´na bağlı Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, Zabıta Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.Pakoğlu açıklamasında şu ifadeler yer verdi; “Bu yıl, zabıta teşkilatımızın 193. kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Osmanlı döneminde toplumsal ve ekonomik hayatın önemli ve ayrılmaz parçası olan Zabıta teşkilatı, günümüzdeki yasal statüsüyle milletimize hizmet etmeye devam ediyor. Belediyelerimiz bünyesinde görevini icra eden zabıta teşkilatı mensuplarımız, son zamanlarda haksız suçlamalara maruz kalmış, bazı medya organlarının bilinçli ya da bilinçsiz karalamalarıyla yıpratılmıştır. Zabıta görevlileri de toplumun diğer fertleri gibi kendi alanlarında milletine hizmet eden, ekmeği için çalışan insanlardır. Zabıtalar da herkes gibi vicdan taşımakta, vatanı ve milleti uğruna her fedakârlığı yapmaktadır. Zabıta teşkilatı; hukuk çerçevesinde çalışan, ekmeğini kazanmak için gayret gösteren vatandaşlarımızın her daim yanında ve hizmetinde olmuştur. Zabıta teşkilatının hedefinde olanlar; savunmasız minicik yavruları her türlü vicdani ilkeden yoksun şekilde kullanarak vatandaşlarımızın yardımseverlik duygularını istismar eden, kendi çıkarları uğruna her türlü duyguyu acımasızca sömüren sahtekârlardır”dedi.                                 

ZABITA TEŞKİLATI BELEDİYELERİN EN ÖNEMLİ BİRİMLERİNDENDİR

Zabıta teşkilatının belediyelerin en önemli birimlerinden olduğunu kaydeden Pakoğlu, “Zabıta Teşkilatı, gece, gündüz demeden günün 24 saati önemli görevleri yerine getiriyorlar. Zabıta çalışanları; Kamu düzenini sağlamak, halk sağlığı ve huzuru adına şehrimizi daha yaşanılır bir hale getirmek için görev yapıyor. Zabıta çalışanları her yerdeler; yürüdüğünüz sokakta, gittiğiniz fırında, uğradığınız markette, kısaca hayatın her alanında ve her anında yanınızdalar. Gece-gündüz, sıcak-soğuk demeden günün yirmi dört saati görev başındalar.                                                                                           Zabıtalar; özverili çalışmalarına rağmen, gerek ekonomik ve sosyal hakları bakımından, gerek ise özlük hakları noktasında birçok sorun yaşamaktadırlar. Belediye Zabıta memurları yoğun ve riskli iş temposu ve stresli bir iş ortamında görevini ifa etmekte ve buna rağmen herhangi bir yıpranma hakkı bulunmamaktadır. Mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan tüm arkadaşlarımızın, 193 yıllık bu büyük teşkilatın, Zabıta Haftası’nı kutluyor, tüm Zabıta personelimizin bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyorum.”                                    

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER