Yukarı Tekke Kavşağı’na alt geçit yapılacak

Özellikle cenazelerde ve arife günlerinde araç trafiğinin yoğun olarak yaşandığı Yukarı Tekke kavşağına alt geçit yapılacak. Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, kavşakta yaşanan yoğunlu rahatlatacak alt geçit çalışmalarına başladıklarını belirterek, “4 aylık bir süre içerisinde inşallah tamamlanacak” dedi.

Yukarı Tekke Kavşağı’na alt geçit yapılacak

Ulaşımın kolay sağlanması amacıyla çok sayıda çalışma yapan Sivas Belediyesi ilimizin ikinci alt geçidini Yukarı Tekke Kavşağı’na yapıyor.Belediye Başkanı Sami Aydın’ın göreve gelmesinin ardından Sivas Belediyesi ulaşım konusunda çığır açan projeleri hayata geçirmeye başladı. Bu çerçevede kuzey ulaşım aksı oluşturan Sivas Belediyesi aks içerisinden ilimizin ilk tüneli olan Mevlâna Tüneli’ni inşa ederken yeni bulvarları da şehre kazandırıyor. Üniversitenin ulaşım sorununu büyük ölçüde gideren İsmet Yılmaz Bulvarı Köprüsü ve Köprülü Kavşağının yanı sıra yine Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı şehre kazandırılarak bu bulvarın devreye girmesiyle şehir içerinde oluşacak trafik yoğunluğunu aşmak için de bu süreçte ilimizin ilk alt geçidi olan Halfelik alt geçidi inşa edildi. Yine bölgenin devamı niteliğinde olan gerek cenazelerde gerek arife günlerinde büyük bir yoğunluk yaşanan ve ulaşım noktasında sıkıntılı olan Yukarı Tekke Kavşağı’nda da altgeçit çalışması başladı. Yeni başlayan çalışmayı Belediye Başkanı Sami Aydın yerinde inceledi.İncelemelerin ardından açıklama yapan Başkan Aydın, “Yukarı Tekke Kavşağı’nı rahatlatacak alt geçit çalışmalarımız şu an başladı. 4 aylık bir süre içerisinde inşallah tamamlanacak. Müteahhit firmamız bu süreyi mümkün olduğunca kısaltmaya çalışacak. Belediye benzinliğinden gelip, Organize Sanayi’ye giden hattı iki gidiş iki geliş şeklinde yeraltına alıyoruz. Her iki yanda da birer şeritlik yan yollar olacak. Dün itibariyle çalışmalar başladı. Mümkün olduğunca trafiği aksatmadan bu çalışmaları yürütmeyi hedefliyoruz. İnşallah üç buçuk, dört ay gibi bir süre içerisinde çalışma tamamlandığında bu bölgedeki trafik ciddi şekilde rahatlamış olacak” dedi.

BÖLGEDE ALTYAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Bölgede altyapı çalışmalarının gerçekleştirildiğine de vurgu yapan Başkan Aydın, “Boru değişimi de burada olacak, onlar da yapılıyor. Doğalgaz ve diğer kurumların alt yapıları yapacağımız alt geçidin içerisinde kalıyor, onlarla ilgili bypass çalışmaları yapılıyor. Tüm bu çalışmaları şartlar el verdiği sürece, işçi sağlığı ve güvenliğine dikkat ederek en seri şekilde çalışıp halkın hizmetine sunacağız. Müteahhit firmamıza kolaylıklar diliyorum. Allah kaza bela vermeden inşallah bitirmeyi nasip eder. Şehrimiz için hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum.” ifadesini kullandı.Son olarak Başkan Aydın, “Alt geçidin ismiyle ilgili henüz resmi bir çalışma olmadı. Şu an burası Yukarı Tekke Kavşağı olarak geçiyor ama alt geçide inşallah uygun bir ismi ileride planlayacağız. Halfelik Kavşağı’nda iki tane alt geçit yaptık, hizmete girdi, trafikte bayağı bir rahatlama oldu. Bu da ondan sonraki projemiz. Bir sonraki de ihalesi tamamlanan Gazi Lisesi Kavşağı’nda bir kaç gün sonra başlayacak.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 05:00

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER