“Yoğun bakımla ilgili sıkıntımız yok”

“Yoğun bakımla ilgili  sıkıntımız yok”

FATİH ÖZDAL

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan, Hastanenin yoğun bakım servislerinde Türkiye’de üretilen solunum cihazlarını kullandıklarını ve yoğun bakım yatak sayısı noktasında da herhangi sıkıntı yaşamadıklarını söyledi.

Yoğun bakım yatak kapasitelerini geçtiğimiz günlerde artırdıklarını ve hastanelerinde toplamda 188 adet yoğun bakım yatak kapasitesinin bulunduğunu aktaran Başhekim Doğan, “3. Basamak yoğun bakım yatak sayımız 71 civarında idi biz bu sayıyı yeni açtığımız yoğun bakımlar ile 90’a çıkardık. Hastanemizde Yenidoğan 1’inci 2’inci ve 3’üncü Basamak yoğun bakım yatak sayılarımızın toplamı 188 civarında” dedi.

Hastanede yoğun bakım servislerinde personel noktasında da herhangi bir sıkıntı yaşanmadığının altını çizen Doğan, “Şu anda yoğun bakımla ilgili herhangi bir sıkıntımız yok. Yeni binada da 243 civarında yoğun bakım yatak sayımız olacak. Covid 19 salgını yoğun bakım ve sağlık noktasında ülkemizin ne kadar iyi bir aşamada olduğunu gördük. Burada gerçekten devletimizin bize çok büyük destekleri oldu. Sağlık personeli konusunda da sıkıntımız yok. Solunum cihazı noktasında Türkiye’de üretilen yerli cihazlar bize de geldi. Şuan bu malzemeleri kullanıyoruz. İnşallah kısa sürede kendi diğer malzemelerimizi de üretiriz yurt dışına bağımlı kalmadan kendi tedarikimizi kendimiz yaparız” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER