“Yırtık büyük yama küçük”

Cumhuriyet Halk Partisi Divriği İl Genel Meclis Üyesi Sadık Güller, “2018 yılı bütçesini yapıyoruz. Kırsala ayrılan bütçe oldukça az. Kırsal ayrılan bütçenin artırılması noktasında bir olalım bütçenin artırılmasını isteyelim. Vatandaşlar hizmet bekliyor. Ancak arılan bütçe belli. Yani yırtık büyük ancak yama küçük. Bütçenin artırılması lazım” dedi.

“Yırtık büyük yama küçük”

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclis Üyesi Sadık Güller, “Kasım ayının başından belli bütçe görüşmelerini sürdürüyoruz daha kesinleştiremedik Ancak taslak bütçede ilçelere ayrılan rakamların oldukça düşük olduğunu gördük. Arkadaşlar bütçenin artırılmasını talep edelim çünkü yırtık büyük yama küçük. Kırsala ayrılan para yetersiz” dedi.

Bütçenin artırılması noktasında İl Genel Meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu bir heyet oluşturularak Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan destek istenmesi gerektiğinin altını çizen Güller: “Kasım ayında 2018 yılı bütçesini görüşüyoruz. Yapılanlara hep teşekkür ediyoruz ama bu bütçe ile bir şey yapılamayacağını hepimiz biliyoruz. Bütçeyi artırmak için Sivas’ın adına, seçilenler adına, iktidarı ve muhalefeti ile hizmet ve ödenek noktasında gelin heyet oluşturup bütçenin artırılmasını talep edelim. Bir güne bir gün AK Partili Milletvekilleri meclise gelip arkadaşlar siz kimsiniz bu zamana kadar ne yaptınız dediler mi? Bütçenin artırılması lazım. Bizler insanlara hesap veriyoruz. Kırsala hizmet götürme noktasında sorun yaşıyoruz. Kasım ayının 14 oturumundayız daha bütçeyi netleştiremedik. Hangi kalemden alsak da diğer kaleme aktarsak diye uğraşıyoruz. Yırtık büyük ama yama küçük arkadaşlar. İsterseniz 135 milyonun hepsini kırsala yatıralım yine yetersiz. Bu çok ciddi bir sıkıntı. Kendimize hedef belirleyelim ve ilçelerin sorunlarını bir hamlede çözelim. Sorunların çözülmesini vallahi sizden çok istiyorum. Zaman geçmiş değil. Gelin bugün veya yarın bir heyet oluşturup Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Sivaslı Milletvekilleri ile görüşüp bütçenin artırılmasını talep edelim. Biz milletvekilimizle görüşüyoruz ve Sivas’ın sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündeme getirmesini talep ediyoruz. Kendisi da zaten buraya geldiğinde sıkıntıları dile getirdiğini söyledi. Alt yapının seviyesini en azından bir nebzede olsa ivmesini yükseltelim. Bizlerin görevi kırsaldaki sorunları gidermek. Bizim derdimiz ilçelerdeki standartları yükseltmek. Ama bu işler bu bütçe ile olmaz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2017, 05:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER