Yıldızeli “Barajlar ve Göletler Bölgesi” oldu

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde Devlet Su İşleri 19. Bölge Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan barajlar ve göletleri yerinde inceledi.

https://youtu.be/IQ915gbsbMY

ŞEREF GÜLMEZ

TBMM Milli Savunma  Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde Devlet Su İşleri 19. Bölge Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan barajlar ve göletleri yerinde inceledi.İnceleme gezisinde Yılmaz’a, Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, Vali Yardımcısı ve Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, DSİ 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya, Yıldızeli Kaymakamı Ahmet Gökcecik, Yıldızeli Belediye Başkanı Mehmet Sabit Karakaş, AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, Yıldızeli AK Parti İlçe Başkanı Zahit Doğan ve diğer ilgililer de eşlik etti.Yılmaz ve beraberindekiler; DSİ tarafından bölgeye kazandırılan Cızözü Barajı, Gündoğan Barajı, Güneykaya (Yusufoğlan) Barajı, Kaman Barajı, Nevruz Barajı ile Çağlayan Göleti, Halkaçayır Göleti, Kapıköy Göleti, Topulyurdu Göleti ve Yakup Göletinde incelemelerde bulundu. Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, DSİ 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya’dan tamamlanan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

"YAKLAŞIK 54 MİLYON DEKAR ARAZİ SUYA KAVUŞTU"

Yıldızeli ilçesinde yapımı tamamlanan 5 baraj ve 5 gölet ilimiz tarımını geleceğe güvenle taşıyacak. Cizözü Barajı ile 2 milyon 130 bin dekar, Gündoğan Barajı ile 3 milyon 350 bin dekar, Günekkaya Barajı ile 35 milyon 880 bin dekar, Kaman Barajı ile 4 milyon 500 bin dekar, Nevruz Barajı ile 7 milyon 550 bin dekar, Çağlayan Göleti ile 2 bin 460 dekar, Halkaçayır Göleti ile 2 bin 270 dekar, Kapıköy Göleti ile 2 bin 470 dekar, Topulyurdu Göleti ile 2 bin 270 dekar ve Yakup Göleti ile de 2 bin 330 dekar arazi sulanacak.Baraj ve gölet yatırımlarının şehirden uzak olduğunu ve bundan dolayı bu hizmetleri gezmeden, görmeden bilmenin mümkün olamayacağının altını çizen Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, “Kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın arazilerini suyla buluşturmak için bu büyük hizmetler, barajlar, göletler ilimize kazandırıldı. Emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyoruz. İstiyoruz ki, vatandaşımız doğduğu yerde doyabilsin, zenginleşsin. Bir başka yere gitme ihtiyacı duymasın. Bu dönemde Sivas adeta göller yöresi oldu. Eğer gezerseniz, eğer görürseniz büyük yatırımları fark edersiniz. Eğer evden çıkmazsanız, eğer gözünüzü kapatırsanız, ne barajları ne göletleri görebilmek mümkün olmaz. Ben tekrar emeği geçenlere teşekkür ediyor, vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu. Yatırımları yerinde inceleyen Yılmaz ve beraberindekiler, köy ziyaretlerinde de bulundu. Samimi ortamda gerçekleşen hane ziyaretlerinde Yılmaz, vatandaşların taleplerini dinledi ve sohbet etti. Kırsalda yaşayan vatandaşlar ise, barajlar ve göletlerden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER