Yıldız, “Yıl sonuna kaba inşaat bitecek”

Yıldız, “Yıl sonuna  kaba inşaat bitecek”

Cumhuriyet Üniversitesi yeni hastane binasında çalışmalar hızla devam ediyor. Vali Salih Ayhan ve Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız yapımı devam eden Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yeni Uygulama ve Araştırma Hastanesi binasının inşaat alanını gezdiler. Çalışmaların başlamasıyla birlikte Kardeşler Tepesi eteğine yapılan yeni hastane inşaatı hızla yükseldiği gözlendi. Vali Salih Ayhan ve Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız yapımı devam eden yeni hastanesi binası inşaat alanını gezerek bilgi aldılar.

Vali Ayhan burada yaptığı açıklamada, “Salgın döneminde sağlığa yapılan yatırımların ne kadar kıymetli olduğuna hepimiz şahit olduk. Sivas da bu konuda salgınla iyi mücadele veriyor. Rektörlüğümüzün çalışmasıyla Sivas’ımız çok değerli bir eser kazanacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Emeği geçenlere, milletvekillerimize, Rektörümüze ve Sivas’ta bu konuya destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Yıldız ise 2017 başlayan çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Toplam 15 bloktan oluşan hastanemizin 2 bloku kalmıştı, onların da temeli atıldı. İnşallah yılsonuna kadar da kaba inşaatının çoğu bitmiş olacak. Kış döneminde de çalışmalar içeride devam edecek. Yüklenici firma ile de sürekli irtibat halindeyiz. Şu anda herhangi bir sorunumuz yok” diye ekledi. (İHA)

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20