Yıldırım’dan trafik serzenişi

TSE Sivas İl Temsilcisi Harun Yıldırım, “Sivas Valiliği önündeki kavşakta geçiş öncülüğü, kavşak içerisindeki aracındır ama bu trafik kuralına uyan kimse yok. Kavşağın içerisinde dönüş yapan sürücü diğer yoldan süratle gelen araçlara yol vermek zorunda kalıyor. Kavşak içerisinde geçiş sıralamasına uyulmadığı için zaman zaman kazalar oluyor” dedi.

Yıldırım’dan trafik serzenişi

Mehmet TIRPAN

Geçtiğimiz günlerde Sivas İl Özel İdaresi Meclis toplantı salonunda Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan başkanlığında yapılan İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katılan TSE Sivas İl Temsilcisi Harun Yıldırım, Emniyet Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren trafik ekiplerinin yeterince denetleme yapmadığını iddia etti. Vali Vekili Yeliz Yıldızhan’a kent meydanındaki kavşakta yaşanan karmaşa hakkında bilgi veren Yıldırım: “Valilik önündeki kavşakta geçiş öncülüğü, kavşak içerisindeki aracındır ama bu trafik kuralına uyan kimse yok. Kavşağın içerisindeki sürücü diğer yoldan gelen araçlara yol veriyor. Kavşak içerisinde geçiş sıralamasına uyulmadığı için zaman zaman kazalar oluyor” dedi.

Trafik kurallarına uyan bir il olarak çevre illere örnek olabileceğimizi aktaran Yıldırım: “Şehrin işlek caddelerinde caddelerde hız ve drift yarışları yapılıyor. Bazı araçlar oldukça gürültü çıkaran egzozlar kullanarak insanları rahatsız ediyor. Sürücüler işlek caddelere araçlarını gelişi güzel bırakabiliyor. Yine araç park etmenin yasak olduğu alanlarda oldukça fazla araç var. Buruciye Medresesi ve Şifahiye Medresesinin arasına ağır tonajlı araçlar giriyor. Bu araçların tarihi eserlerimizin dibine kadar girmemesi gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde yanlış park eden ve yolu kapatan aracın hakkında işlem yapılması için Emniyet Müdürlüğünü aradım. Müdürlük ekipleri sürücü ile telefonla irtibata uyarıyor ve aracının o alandan kaldırılmasını talep ediyor. Cezai bir yaptırım olduğuna inanmıyorum. Kent meydanındaki kavşakta da gerekli tedbirlerin alınması gerekir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Vekili Yeliz Yıldızhan ise konuyla ilgili notlar aldıklarını ilgili kurumlarla bu konuyu görüşeceklerinin söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 03:23

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15