YHT hattına havadan inceleme

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal ve TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, inşaat çalışmaları devam eden Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattını helikopterle inceledi.

YHT hattına havadan inceleme

YÜKSEL MENEKŞE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla hızlandırılan Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattında çalışmalar aralıksız devam ediyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal ve TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, inşaat çalışmaları devam eden Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattını helikopterle inceledi. Projenin Yerköy-Sivas etabının üst yapısını gerçekleştiren yüklenici firmaya ait Yerköy (Yozgat) şantiyesine inen Müsteşar Yardımcısı Birdal ve Genel Müdür Apaydın burada çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Proje hakkında değerlendirmelerde bulunan Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal; Ankara-Sivas YHT Projesinin Türkiye’de önemli demiryolu projelerinden birisi olduğunu, bu nedenle bir an evvel halkın hizmetine sunmayı hedeflediklerini kaydetti. Birdal, projenin Sivas, Erzincan ve Erzurum hattıyla bütünleşerek Kars-Tiflis-Bakü İpek Demiryoluyla entegre edileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 04:35

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER