Yerli otomobil için TÜDEMSAŞ hazır

Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Ömer Vatankulu, Devrim arabalarına ruh veren TÜDEMSAŞ’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı yerli otomobil çalışmasında rol almaya hazır olduğunu söyleyerek, ‘’TÜDEMSAŞ lokomotif olmaya hazır’’ dedi.

Yerli otomobil için TÜDEMSAŞ hazır

YÜKSEL MENEKŞE

Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Ömer Vatankulu, üretimine başlanacak olan yerli otomobil için TÜDEMSAŞ avantajını hatırlatarak, ‘’Fabrikamız buna hazır’’ dedi. Vatankulu, ‘’Devrim arabalarına ruh veren TÜDEMSAŞ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı yerli otomobil çalışmasında rol almaya hazır. Sivas’ta TÜDEMSAŞ lokomotif olmaya hazır’’ dedi.

TÜDEMSAŞ’ın önemi, potansiyeli ve sorunlarından söz eden Vatankulu, ‘’TÜDEMSAŞ sadece ilimiz için değil ülkemiz için oldukça önemli. Bizler TÜDEMSAŞ’ı Sivas için Cumhuriyet ile bir tutuyoruz. Çünkü sanayi anlamında gelişimin temelleri bu dev yatırımla atılmıştı. Bizler yine bu fabrikanın eski günlerine kavuşmasını, göç veren değil yine eskisi gibi bu fabrika ile göç alan bir il olmasını istiyoruz’’ dedi.

Fabrikanın sorunlarına vakıfız. Fabrikamız vekaletlerle ve tedviren yönetilmekte. Buda yönetimsel manada büyük bir zaaf oluşturmakta. Yönetmelik Taslak Tasarısını hazırladık ve TÜDEMSAŞ yönetime sunduk. Konu inşallah kısa zamanda neticelenerek personellerin mağduriyetleri giderilecektir’’ dedi.

Sendika olarak hedeflerinden de söz eden Vatankulu, ‘’Üyelerimize eklenen yeni üyelerimiz ile gücümüze güç katarak kutlu yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Amacımız haklı davamızda tüm çalışanlarımızı yanımızda görmektir. Ulaştırma hizmetlerinde başarılı çalışmalarımız bizi güçlendiriyor, farkındayız. Şimdi hedefimiz gönüllere de ulaşmaktır. Gücümüzle yetkili olduk ve gücümüze güç katmak istiyoruz. Ülkemizde olduğu gibi Sivas’ta da ailemizi artırdık. Ne kadar güçlü olursak o kadar etkili olacağımızın bilincinde olan bizler gönüllere de ulaşarak ailemizi genişleteceğiz. Gösterilen büyük ilgi ve teveccüh bizlere sendikal manada şevklendirmiş ve güçlendirmiştir. Gücümüze güç katmada kararlıyız ve şimdi gönüllere de ulaşarak bunu başaracağız’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 05:20

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER