Yeni yapılan okul dökülüyor

Sivas merkezde geçen yıl yapılan Danişment Ortaokulu’nun binası tepkilere neden oluyor. Veliler bir yıllık binanın döküldüğünü ileri sürerek, okul yönetiminin ise bir türlü çevre düzenlemesi yapamadığını iddia etiler.

Yeni yapılan okul dökülüyor

YÜKSEL MENEKŞE

Kent merkezi Yeni Mahallede bulunan Danişment Ortaokulu, yaşanan olumsuzluklar nedeni ile şikâyetlere konu oluyor. Geçen yıl yıkılarak yeni binada hizmete giren okulda, henüz bir yıllık mazisi olmasına rağmen pek çok yerinin yüklenici hatasından dolayı döküldüğü bildiren veliler, durumun araştırılması talebinde bulunuyor. Binada yaşanan birçok döküntünün yanı sıra okul idaresinin de, bir yıldır çevre düzenlemesi yaptırmadığı ileri süren veriler, çocukların tehlikeli bir ortamda teneffüse çıktıklarını söylediler. Okuldaki sıkıntıları dile getiren veliler, ‘’Okul Aile birliği geliri ve kantin geliri var. Küçük bir çalışma ile okul bahçesinin elden geçirilmesi mümkün iken, İdare hiçbir çalışma yapmıyor. Okul çevresi inşaat alanı gibi’’ dediler.

Destekleme kurslarının hafta içi yapılmasına da tepki gösteren veliler, ‘’Devletin destekleme kurslarındaki titizliğine rağmen, Okul Müdürü kursları hafta sonu yerine hafta içine aldı. Öğrenciler kesintisiz 9 saat ders görüyor ve böylelikle bütün sınavlardaki başarısızlık artıyor. Geçen yıl yapılan TEOG sınavlarında sonucu Danişment Ortaokulu’nu köy okullarının gerisinde kaldı. Veliler olarak başka arayışlara yönelmek zorunda kalıyoruz. Geçen yıl birinci TEOG’da resmi sıralamada 120. olan okul, ikinci TEOG’da toparlanma yerine 140’ıncı sıraya geriledi. Bu başarısızlığı Milli Eğitim neden incelemiyor ve gereğini yapmıyor’’ diyerek yetkililere seslendiler.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 05:50

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15