Yeni uygulama virüsün bulaş riskini önleyecek

Yeni uygulama virüsün  bulaş riskini önleyecek

HABER MERKEZİ

Farklı il veya ülkelerde bulunan alıcı ve satıcıların bir araya gelmeden tapu işlemi yapmasına imkan sağlayan uygulamanın 15 Eylül'den itibaren tüm tapu müdürlüklerinde hizmete girmeye başladığını aktaran Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır;  “Uygulamayı yerinde buluyoruz. Yeni sistemin koronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesine de katkı sunacağına inanıyoruz” dedi.

Uygulamayla birbirinden farklı yerlerdeki vatandaşların aynı anda bir müdürlükte hazır bulunmasına gerek olmadan işlem yapılmasının mümkün hale geldiğini belirten Çayır, kararı olumlu bulduklarını aktardı.

Kararın koronavirüs salgınının yayılımı önleme noktasında da önemli bir adım olduğunun altını çizen Başkan Çayır, “Bu uygulama ile vatandaşlarımızın yaşadıkları yerden ayrılmadan ve günlük işlerini aksatmadan işlem yapmaları, zaman kaybının önlenmesi ile seyahat, konaklama vb. giderlerden tasarruf etmeleri sağlandı. Uygulamayı yerinde buluyoruz. Uygulama, pandemi sürecinde menfur hastalığın yayılmasının önlenmesi ve kamu sağlığının korunması bakımından da önemli bir görev üstlendi. Pandemi nedeniyle evinden hatta yaşadığı şehirden çıkamayan vatandaşlarımızın tapu devir işlemleri aksamadan gerçekleşmeye başladı. Yeni sistemin koronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesine de katkı sunacağına inanıyoruz” dedi.

Sivas Tapu Sicil Müdürlüğünde de uygulamanın hayata geçirildiğini belirten Çayır, “15 Eylül itibari ile şehrimizde uygulama başladı. Vatandaşlarımız bu yönlü çalışmalardan çok memnun kaldı. Sistemin başarı ile devam etmesini arzu ediyoruz. Tüm Tapu Sicil çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER