“Yeni konut alanları oluşturulmalı”

“Yeni konut alanları  oluşturulmalı”

MEHMET TIRPAN

Sivas Emlakçılar Birliği Başkanı Kerim Çayır, Son zamanlarda bütçesi uygun olan vatandaşların konut almak için Bağdat Caddesindeki konutlara ilgisinin arttığını söyledi.

Rezidans tarzı konutların fiyatlarının yüksek olmasına rağmen talebin fazla olduğunu aktaran Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Çayır, “Kardeşler Mahallesinde bulunan Bağdat Caddesinde sürekli aynı konutlar yapılmıyor. O bölgede konut sayısı az ve sürekli yeni konutlar yapılıyor. O bölgeyi insanlar şu durumda daha çok tercih ediyor” dedi.

Kılavuz Bölgesinin de son yıllarda geliştiğinin altını çizen Çayır, “Kılavuz Bölgesinde konutlar cezaevine kadar sık bir şekilde yoğunlaştı. Belediye de o bölgede güzel park bahçe ve yürüyüş yolları yaptı. Tuzlugöl Mahallesinde de hareketlilik var. O bölgede cazip hale geldi. Bütçesi çok fazla olmayan vatandaşlar daha çok Tuzlugöl ve Kılavuz bölgelerinden konut tercih ediyor. Bütçesi orta seviyede olan vatandaşlar yine kent merkezine yakın mesafelerden konut alıyor. Yani insanlar belirli alanların dışında konut alımı yapmıyor. Sivas’ta yıllardan beri talep gören bölgeler maalesef belli. İnsanların tercihini değiştirmesi gerektiğini düşünüyoruz. Yeni bir Sivas oluşturmamız için yeni alanların oluşturulması gerekiyor diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER