“Yeni eğitim-öğretim yılına heyecanla girelim”

“Yeni eğitim-öğretim yılına heyecanla girelim”

MEHMET TIRPAN

Yeni eğitim öğretim yılının açılmasına sayılı günler kaldı. Eğitim döneminde herhangi bir eksiklik yada mağduriyet yaşanmaması adına İlçe Milli Eğitim Müdürleri Zara’da İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı başkanlığında bir araya geldi. Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi'nde gerçekleştirilen toplantıya müdür yardımcılarımız ve şube müdürlerimiz de katıldı.

Toplantı Zara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Ahmet Karakuş'un brifingi ile başladı. Brifingin ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kaldığını hatırlatarak, "Tüm hazırlıklarımızı eğitim-öğretim yılı başlamadan tamamlayalım. Yeni eğitim-öğretim yılına büyük bir heyecan ve motivasyonla girelim. Bu konuda bizlere, sizlere, okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor” dedi.

Sivas'ta eğitim alanında fiziki olarak hemen hemen hiçbir eksiğin olmadığına dikkat çeken Savaşçı, “2018-2019 eğitim-öğretim yılında uyguladığımız proje ve çalışmalarla da birçok okulumuza robotik kodlama, görsel sanatlar, dil ve müzik atölyeleri kazandırdık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimden keyif almasını sağlayan, okula gelme istek ve arzusunu artıran uygulamaları hayata geçirmek için yoğun bir çaba harcıyoruz. Bu konuda Sayın Valimiz Salih Ayhan'ın bizlere büyük bir desteği var. Sayın Valimizin bu gayret ve çabasını eğitimciler olarak fırsata çevirmemiz ve eğitimdeki başarıyı üst seviyelere taşımamız gerekiyor. Bize düşen elimizdeki bu önemli imkânları değerlendirerek öğrencilerimize nitelikli bir eğitim vermektir. Hepimiz gece gündüz demeden çalışacağız, üreteceğiz, eğitimde hedeflediğimiz başarıyı yakalayabilmek için gayret göstereceğiz. Sizlerden bu konuda yoğun mesai harcamanızı, okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimizle sık sık bir araya gelerek bu motivasyonu oluşturmanızı istiyorum." İfadelerini kullandı.

Savaşçı'nın ardından müdür yardımcılarımız ve şube müdürlerimiz de sorumluluk alanları ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Daha sonra ilçe milli eğitim müdürleri 2019-2020 eğitim-öğretim yılına ilişkin proje ve çalışmaları ile görüş, talep, ve önerilerini dile getirdi.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER