“Yeni bölümler kazandırıldı”

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Cumhuriyet Üniversitesinde ön lisans ve lisans ve lisans üstü programlarına ilişkin bilgiler vererek, “Ön lisans programında 1, lisans programında 1, yüksek lisans programında 10 ve doktora programında 6 bölüm olmak üzere Yükseköğretim Kurulu tarafından toplamda 18 yeni bölümün açılmasına izin verildi” dedi.

“Yeni bölümler  kazandırıldı”

MEHMET TIRPAN

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen izinle birlikte Cumhuriyet Üniversitesine ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarında yeni bölümler kazandırıldığını söyledi.

Cumhuriyet Üniversitesinde kapatılması iddia edilen bölümlere ilişkin bilgiler veren Yıldız, “Ön lisans programında 1, lisans programında 1, yüksek lisans programında 10 ve doktora programında 6 bölüm olmak üzere Yükseköğretim Kurulu tarafından toplamda 18 yeni bölümün açılmasına izin verildi” dedi.

Öğrenci alımına izin verilen ön lisans ve lisans bölüm programlarına ilişkin bilgiler veren Rektör Alim Yıldız, “Koyulhisar Meslek Yüksekokulu Sosyal Güvenlik, Gemerek Meslek Yüksekokulu Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği, Gürün Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmetler, Kangal Meslek Yüksekokulu Raylı Sistemler İşletmeciliği ve Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği, Şarkışla Âşık Veysel Meslek Yüksekokulu Eczane Hizmetleri, Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksekokulu Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Zara Ahmet Çuhadaroğlu Meslek Yüksekokulu Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi programlarına ve Şarkışla Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Zara Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Sigortacılık, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri, Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümlerine öğrenci alımı yapılacak” ifadelerini kullandı.

“YENİ BÖLÜMLER AÇILDI”

Cumhuriyet Üniversitesinde açılan bölümler hakkında bilgiler de veren Rektör Alim Yıldız, “Ön lisans programında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna Biyomedikal Cihaz Teknolojisi bölümü, lisans programında İletişim Fakültesine Yeni Medya ve İletişim bölümü, yüksek lisans programında Sosyal Bilimler Enstitüsüne Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti Tarihi,  Göç Çalışmaları, Eğitim Bilimleri Enstitüsüne Kimya Eğitimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Eğitimin Felsefi, Sosyal ve Tarihi Temelleri, Beden Eğitimi ve Spor, Sağlık Bilimleri Enstitüsüne Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları, Veterinerlik Fizyolojisi ve Veterinerlik Farmakoloji ve Toksikolojisi, doktora programında Eğitim Bilimleri Enstitüsüne Coğrafya Eğitimi, Eğitim Yönetimi, Sosyal Bilimler Enstitüsüne Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti Tarihi,  Sosyal Hizmet, Maliye ve Fen Bilimleri Enstitüsüne Gıda Mühendisliği bölümü açıldı” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

Son olarak Yıldız, Yüksek Lisans Programında Sosyal Bilimler Enstitüsüne açılması planlanan Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Radyo, Televizyon ve Sinema ve Maliye bölümünün değerlendirmesinin de devam ettiği sözlerine ekledi.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20