“Yatırımlar sürecek”

“Yatırımlar sürecek”

MEHMET TIRPAN

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemizi ziyaret ederek gazetemiz sayfa sekreteri Melda Geneş ve gazetemiz personeli ile sohbet etti.

Gazetemizin işleyişi hakkında bilgiler alan Vali Yardımcısı Kadir Algın, kamuoyunu doğru ve tarafsız bilgilendiren basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

İl Özel İdaresinin kent genelinde yürüttüğü çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulunan Vali Yardımcısı Kadir Algın, Vali Salih Ayhan öncülüğünde yürüttükleri projelerin kentin her alanında hayata geçirildiğini, Sivas’ın geniş bir coğrafyaya sahip olduğunu, zorlu şartlara rağmen yatırımların ve hizmetlerin devam edeceğini söyledi.

Hamidiye Kültür Bahçesi gibi nitelikli projelerin şehre değer kattığını ve bu projeye eş değer olarak da yine Kalkım Bölgesinde güzel bir proje daha hayata geçireceklerini açıklayan Vali Yardımcısı Algın, “Doktor Balıkların ön plana çıkarılacağı bir projeyi Kalkım Bölgesinde hayata geçireceğiz. Bölgede kamulaştırma çalışmaları sürüyor. Acele kamulaştırma kararı alarak yer sorununu çözdükten sonra projeyi hayata geçireceğiz. Hamidiye Kültür Bahçesi kadar nitelikli bölgede alanlar oluşturulacak. Kalkım Balıklı Kaplıca suyunun, Kangal Balıklı Kaplıca suyuna benzer şekilde sedef gibi cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Dünyada eşi benzeri olmayan doktor balıklar için sağlık ve termal turizmde devasa bir proje gerçekleştireceğiz. Hazırlanan projenin içerisinde spor alanları, gezinti alanları, dinlenme havuzları, normal havuz ve kür havuzları gibi bir çok tesis yer alacak” şeklinde konuştu.

Vali Yardımcısı Kadir Algın’a ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren gazetemiz sayfa editörü Melda Geneş ise, Algın’a teşekkür ederek başarılar diledi.


SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER