Yastık altında 2.200 ton altın var

Ziraat Bankası, yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması amacı ile altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası işlemlerini başlattı. Yapılan açıklamada yastık altında 2.2 ton altın olduğunun tahmin edildiği belirtildi.

Yastık altında 2.200 ton altın var

Sivas Ziraat Bankası’nda altın kabulü başladı. Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası işlemlerinin, Ziraat Bankası Sivas Şubelerinde başladığını bildirdi.  İşlemlerle ilgili yapılan açıklamada, “Yastık altındaki altınlarınız Hazine Müsteşarlığı güvencesi ile Ziraatta değer kazansın. Yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından ikincisi gerçekleştirilen Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası ihracında talep toplama ve ihraç işlemleri 26 Mart Pazartesi’nden itibaren Sivas Şubesinden başladı. İhraca aracı tek banka Ziraat Bankası olup, dört ayrı ihraç programı çerçevesinde 81 ilde ve Ziraat Bankası’nın 321 şubesinde gerçekleştirilecektir. Gerek merkez gerekse ilçelerde konuya ilgi gösteren vatandaşlarımızın işlemler ve bilgi almak için Ziraat Bankası Şubelerine uğramaları yeterlidir. Belirtilen tarih aralığından sonra talep de bulunulamayacaktır. Bu ihraç işlemi ile sisteme dahil olmayan ve yastık altında 2.200 ton olduğu tahmin edilen altınların ekonomiye kazandırılması ve ülkemiz rezervlerinin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Bu ürünlerin yatırımcıya avantajları ise; Yatırımcılar altınların evde çalınma/kaybolma riskini ortadan kaldırarak devlet güvencesi altında saklama ve stopaj kesintisi olmadan altınların değeri üzerinden ek getiri elde etme imkanına sahip olmaktadırlar’’ denildi.

Fiziki altın kabulü ve ihraç işlemlerinin, 26-30 Mart tarihleri arasında Sivas Şubeden, 9-11 Nisan tarihleri arasında Kümbet Şubeden, 12-13 Nisan tarihlerinde ise yine Sivas Şubeden yapılacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 05:32

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER