Yapılanların hakkını verelim

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan hakkında kamu ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı iddialarına ilişkin verdiği gensoru hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Sivas Milletvekili Habib Soluk: “Gelecek nesillere miras kalacak bu asırlık projelerin gensorularla önlenmesine asla gönlümüz razı olmayacaktır. Yasama organı denetim yollarını kullanmalıdır ama milletimizin geleceğine yapılan asırlık projeleri dünya hayranlıkla izlerken bizler de yapılanların hakkını verelim” dedi.

Yapılanların  hakkını verelim

Mehmet TIRPAN

AK Parti Sivas Milletvekili Habib Soluk, "Yasama organı denetim yollarını kullanmalıdır ama milletimizin geleceğine yapılan asırlık projeleri dünya hayranlıkla izlerken bizler de yapılanların hakkını verelim" dedi.

CHP'nin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan hakkında verdiği gensoru hakkında açıklamalarda bulunan Soluk: “Sivas Ankara hızlı tren hattı ihaleleri ve diğer kamu ihaleleri kanunlar çerçevesinde yapılıyor. İhaleler mevzuata uygun ve şeffaf olarak gerçekleştiriliyor. AK Parti iktidarları döneminde her alanda dünyanın örnek olarak gösterdiği yatırımlar yapıldı. Kaderine terk edilen demiryolları makus talihinden kurtarılarak yeniden devlet politikası haline geldi. Yasama organı denetim yollarını kullanmalıdır ama milletimizin geleceğine yapılan asırlık projeleri dünya hayranlıkla izlerken bizler de yapılanların hakkını verelim. Gelecek nesillere miras kalacak bu asırlık projelerin gensorularla önlenmesine asla gönlümüz razı olmayacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Demiryolları bir ülkeyi medeniyet ve refah nurlarıyla aydınlatan kutsal bir meşaledir. Demiryolları inşaatı siyaseti, hedeflerine ulaşmak için durmadan başarı ile tatbik edilmelidir' sözlerine rağmen demiryolları, Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyet hedefini unuturcasına maalesef ihmal edilmiş, uzun yıllar ray bağlantılarına anahtar değmemiş, adeta kendi kaderine terk edilmişti. Malazgirt Zaferi'nde Sultan Alparslan gibi 'kefenimi giydim' diyebilen Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 2003 yılındaki talimatlarıyla demir yolları makus talihinden kurtarılarak yeniden devlet politikası haline getirilmiştir" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 05:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER