“Yan yol tehlikeyi en aza indirecek”

Sanayi ve Ticaret Komisyonu Başkanı Mustafa Yılmaz, “Koyulhisar İlçesi Küçük Sanayi Sitesi ile İlçe arasındaki bağlantı yolunun tehlike arz ettiğini ve yolun İl Özel İdareye ait olmadığını söyledi.

“Yan yol tehlikeyi en aza indirecek”

Mehmet TIRPAN

Koyulhisar İlçesi Küçük Sanayi Sitesi ile İlçe arasındaki bağlantı yolunun durumu hakkında ilgili komisyona sevk edilen konu hakkında araştırma yapan komisyon yolun tehlikeli olduğunu ortaya çıkardı.

Yapılan incelemenin ardından hazırlanan rapor hakkında açıklamalarda bulunan Sanayi ve Ticaret Komisyonu Başkanı Mustafa Yılmaz, “Bahse konu olan yerin Özel İdaremizde ilgili olmadığı tespit edilmiştir. Ancak sanayi sitesine ve sitenin hemen yanında yer alan Atatürk İlkokuluna ulaşım Tokat-Erzincan şehirlerarası karayolundan sağlanmaktadır” dedi.

Yolun hayati tehlike arz ettiğinin altını çizen Yılmaz; “Atatürk İlkokuluna ulaşım şehirlerarası karayolundan yapılmakta. Bu da sanayiye gidecek araçların ve özellikle de ilkokul öğrencilerinin okula gidiş ve gelişlerinde hayati tehlike arz etmektedir. Netice itibariyle o bölgeye yaklaşık 800 metre uzunluğunda gidiş ve geliş olmak üzere yan yol yapılması tehlikeyi en aza indirgeyecektir. Bu nedenle konunun ve raporumuzun Karayolları Bölge Müdürlüğümüze bilgi amaçlı iletilmesi uygun mütalaa edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2018, 05:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER