Vatandaşta esnafta heyecanlı

Vatandaşta  esnafta heyecanlı

MEHMET TIRPAN

Yıllardır Sivas’ın merkezinde çirkin görüntüsü ve özellikle yağışlı havalarda alışverişin çileye dönüştüğü perakende sebze meyve halinde çalışmalar devam ediyor.

Perakende sebze meyve halinde faaliyet gösteren esnafların Dikilitaş bölgesine geçici olarak taşınması sonrasında Sivas Belediyesi tarafından başlatılan projede yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Diğer yandan ise bir kısım vatandaşlar bu alanın tamamen yıkılarak yeniden yapılması gerektiğini ifade ederken, devam eden çalışmalar kapsamında iş yerlerinin açıkta kalan ve çirkin bir görüntü oluşturan yerleri de kapatılıyor.

Tamamlandığında Sivas’a katma değer katacağı öngörülen ve vatandaşlara rahat bir alışveriş olanağı sağlaması beklenen perakende sebze meyve hali projesinde halin üzerine kapatacak olan devasa makaslarda gelmeye başladı.

Vinçler vasıtası ile montajı yapılan makaslarla beraber projenin detayları da ortaya çıkmaya başladı.  10 milyon proje bedelli ve yapım aşaması 100 gün sürecek olan projenin startı 22 mart 2021’de verildi. O tarihten bu yana hızlı bir şekilde devam eden çalışmalar Sivas’ın merakla beklediği projeler arasında yer alıyor.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER