“Vatandaşın yanında olacağız”

“Vatandaşın  yanında olacağız”

MEHMET TIRPAN

Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Adem Argın, Son zamanlarda sebze ve meyve fiyatlarında ciddi artışlar yaşandığını, fiyat istikrarını korumak ve fırsatçılara izin vermemek adına kentin farklı bölgelerinde kurulan pazarlarda vatandaşlara hesaplı ve taze ürünleri ulaştırmaya devam ettiklerini söyledi.

Vatandaşlara pazarcı esnafı olarak ellerinden geldiği kadar hesaplı ve kaliteli ürünler ulaştırmak adına çaba gösterdiğini belirten Başkan Argın, “Pazarcı esnafımızın ve vatandaşların mağdur olmaması için fırsatçılara izin vermeyeceğiz. Piyasalardaki artışları bahane ederek meyve ve sebze fiyatlarında artışa gidildi. Bizler pazarcı esnafı olarak bu süreçte vatandaşımızın yanında olacağız. Kar marjımızı düşük tutarak vatandaşa kaliteli ve hesaplı ürünler temin etmeye devam edeceğiz” dedi.

Mazot ve kurlardaki artışların pazarcı esnafını da etkilediğini aktaran Başkan Argın, “Artışlar tabiki bizi de olumsuz etkiliyor. Özellikle mazot fiyatlarının artması nakliye fiyatlarına yük getiriyor. Bizler salgın sürecinde nasıl fiyat istikrarını sağladık ise bu süreçte de vatandaşımızın yanında olacağız. Nakliye ücretlerine gelen zammın bir kısmını kendi kar marjımızdan düşeceğiz bir kısmını ise pazarlarda sattığımız ürünlere yansıtacağız. Gönül ister ki hiç artış olmasın ancak nakliye fiyatları ciddi derecede arttı. Nakliye fiyatlarının yanı sıra sebze ve meyve fiyatlarına da zam geldi. Maliyetlerin yükselmesini istemiyoruz. Bu durum hem vatandaşı hemde esnafımızı çok ciddi olumsuz etkiliyor. İnşallah bu zor günleri hep birlikte el ele vererek atlatacağız. Fırsatçıların önüne geçmek için pazarcı esnafı vatandaş ve fiyat istikrarı için önemli olduğunu hep söylüyoruz. Fırsatçıları pazarların kapatıldığı dönemde şeftaliyi 50 TL’den domatesi 8-10 TL’den gördük. Bu fırsatçılara prim vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER