Vali Gül, hastaneye yapılan seferlerin artırılmasını istedi

Vatandaşların Numune Hastanesi’ne ulaşımda yaşadığı sorunlar için Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın’dan çözüm bulmasını istedi.

Vali Gül, hastaneye yapılan seferlerin artırılmasını istedi

SÜMEYRA DENİZ

Geçtiğimiz zamanlarda gazetemizin de gündeme getirdiği, yeni numune hastanesine ulaşımda yaşanan sorunlarla ilgi Vali Davut Gül, İl Koordinasyon Toplantısında Belediye Başkanı Sami Aydın’dan konu ile ilgili çözüm çalışması istedi. Vali Gül, “Otobüsler yakınına kadar gidiyor diş hastanesinin oraya kadar gidiyor bazı mahallelerden direk olarak hastaneye gidiyor. Burada trafiği aksatmayacak şekilde bir güzergâh çalışması yapılırsa iyi olur. Malumunuz Sivas soğuk bir memleket vatandaş kümbette bindiğinde hastaneye gitmek için hastanenin önünde inmesi lazım trafiği sıkıştırmadan kimsenin hayatını zorlaştırmadan servisçileri ayrıca sıkıntıya sokmadan. Belki şöyle olur direk hastaneye giden otobüslerde yolculardan 10 kuruş 20 kuruş ekstra para ödenir eğer bir yük getiriyorsa halk otobüsçüleri bunun ücretini vermek lazım karşılıklı rıza ile trafiği de aksatmadan aklınızda bulunursa bizim trafikçilerimizde çalışırsa belki bununla ilgili ayrı bir toplantıda yapmak gerekir” dedi.

Belediye Başkanı Sami Aydın ise konu ile ilgili çalışmalarının olduğunu belirterek, “Bizim araçlarımızın yaklaşık yüzde 80’i 85’i Bağdat Caddesi güzergahından geçiyor yaklaşık yüzde 15’i de mevcut Kayseri yolundan geçiyor. Herhangi bir ek ücrete ihtiyaç duyulmadan biz bu yüzde 80 in tahmin ediyorum yüzde 10’u hastanenin etrafından geçiyor bunu yüzde 10 değil de 20’ye  ve hatta yüzde 50’ye kadar çıkarabiliriz fakat orada sıkıntı şu, hastane ile çevre yolunun kesiştiği kavşakta ciddi bir trafik yükü var burada inşallah ilerleyen zamanlarda karayollarımız bir alt geçit projesi yapacak o proje faaliyete geçmeden biz oraya fazla yükleme yaparsak trafiğe daha çok sıkıntı getiririz endişesi taşıyoruz yoksa bizim Bağdat caddesinden geçen  birçok aracımızı hastanenin önünden geçirebiliriz bunda bir engel yok arkadaşlarımız da bunun üzerinde çalışıyorlar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2018, 04:59

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
test
test - 5 ay Önce

test

SIRADAKİ HABER