Vakıflar binasının projesi hazır

Kat yüksekliği ile ilk projesi iptal edilen Taşhan yanındaki Vakıflar işhanının projesi hazırlandı. Bölge Müdürü Cemal Karaca proje hakkında, ‘’Bina 3+1 kat olacak. Ayrıca 2 kat da yerin altında olacak. Eskiden 7 metre olan mesafe şimdi 15 metreye çıkarıldı’’ dedi.

Vakıflar binasının projesi hazır

YÜKSEL MENEKŞE

Tarihi Taşhan yanında bulunan ve çürük olduğu için yıkımı gerçekleştirilen Vakıflar İşhanının projesi, yüksek katlı olduğu için iptal edilmişti. İşhanının yeni projesi hakkında bilgi veren Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, projenin hazırlandığını belirtti. Karaca,  “Bina 3+1 kat olacak. Ayrıca 2 kat da yerin altında olacak. Eskiden 7 metre olan mesafe şimdi 15 metreye çıkarıldı. Alt bölüme yapılacak 2 kattan biri ticari alan diğeri de otopark olacak. Ayrıca Taşhan´ın yanını da Özel idare alacak. Oranın altına da otopark yapacaklar veya bize devredecekler. Biz iş hanı ile ilgili projeyi belediyeye sunacağız. Koruma Kurulu´ndan çıktıktan sonra hedefimiz projeye hemen başlamak” dedi.

Kepçeli´de yer alan alana yapılacak olan Vakıflar Bölge Müdürlüğü hizmet binası hakkında da çalışmaları dile getiren Karaca, “Burası Kepçeli mevkiinde Öğretmenevi´ne dönerken hemen köşe başında bulunan arsa.  Alt katları dükkan olacak, akar getirecek. Üst katına da bölge müdürlüğü hizmet binası olacak. Dükkanla beraber 6 kat olacak. Çalışmamız bu yönde” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 04:40

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER